הכל על שתלים בשיניים

שתלים דנטלים

שתלים בשיניים מהווים תחליף לשיניים חסרות בעקבות עקירה או מחלה שהובילה לאובדן שן. במאמר זה נספק לכם מידע על קצה המזלג אודות שתלים דנטליים.

שתל דנטלי – על מה מדובר?

במקרה של עקירה או חסר של שן, השורש גם הוא אינו קיים. שתל דנטלי לשן מחליף את אותו שורש ויוצר תחליף מלאכותי לשורש ולשן הטבעיים. רוב השתלים כיום עשויים מסגסוגת של טיטניום או מטיטניום והם מוחדרים ללסת באמצעות הליך כירורגי שעיקרו השתלת השתל היישר אל עצם הלסת. במהלך הזמן תאי העצם יתפתחו סביב השתל ויקבעו אותו בחוזקה במקום. השלב הבא בתהליך ההשתלה יהיה חשיפת השתלים. 

יתרונות שתלים בשיניים

בניגוד לגשר אשר יכול להישבר ותותבות אשר אינן ברות השוואה לשיניים אמיתיות וזאת משום שהן זזות לעיתים, לא מאפשרות לעיסה טבעית כמו שתל ויש להתאים אותם מחדש כל אימת שמבנה הלסת משתנה (כמו למשל במקרה בו עושים דיאטה והפנים נעשות צרות יותר), שתלים בשיניים מהווים את התחליף הקרוב ביותר לשיניים. יתרונותיהם של שתלים בשיניים הם:

  • דמוי שיניים  – שתלים מרגישים ומתפקדים כמעט כמו שיניים טבעיות וזאת בהשוואה לחלופות אחרות בתחום הדנטלי.
  • שמירה – שתלים מסייעים בשמירה על עצמות הלסתות, מראה הפנים ובריאות השיניים.
  • ביטחון ונוחות – החזרת הביטחון העצמי והנוחות. כל אדם שהיה במצב מורכב של חסר שיניים מודע לכך שמצב זה משפיע על האכילה ועל התחושה. פעמים רבות אנשים להם יש בעיה של שיניים חסרות מסתירים זאת כאשר הם נמצאים בקרבת אחרים. השתלים מתקנים את המצב.
  • התאמה מקסימלית – השתלים מותאמים לאדם. ניתן להחליט על שתל דנטלי לשן חסרה אחת בפה או שתלים בשיניים לקבוצת שיניים חסרות.

אולי יעניין אותך גם תותבות על שתלים

אהבתם את המאמר שתפו אותו בין חברים

02

אולי יעניין אתכם?

General
דניאל זריהן

הכל על שעוני דניאל וולינגטון

אחד התכשיטים הפונקציונליים שכבר לא זוכה לתשומת הלב הראויה לו הוא שעון היד זה נחשב לתכשיט למרות התפקיד שהוא ממלא משום שהוא מלווה אותנו בכל

קרא עוד »
General
דניאל זריהן

למה נשים אוהבות פרחים?

החידה הקדומה הזו: למה נשים אוהבות פרחים? מהדהדת במוחם של אלפי גברים וסקרנים שלא מצליחים למצוא תשובה לשאלה הזו. אז ככה, האמת היא שיש לזה

קרא עוד »

הישארו בקשר

הירשמו לניוזלייטר שלנו עוד היום ונדאג שתישארו מעודכנים

Copyright 2021 © All rights Reserved. Design by Elementor