סטאפיסט לגיטרה – מה זה בכלל ומתי נזדקק לו?

לקחתם גיטרה ליד, התחלתם לנגן או ללמוד, אבל היא נשמעת לא בדיוק כפי שאתם רוצים? לא בטוח שהגיטרה לא טובה ושצריך למהר להחליף אותה. זה בדיוק הזמן להבין מה זה סטאפיסט לגיטרה, מה בדיוק הוא עושה ומתי נזדקק לו.

להוציא את המקסימום מהגיטרה

בכלי נגינה קלאסיים, למשל בפסנתר כנף, מקובל להזמין מדי תקופה מכוון פסנתרים מקצועי. התשובה הקצרה, אם כן, לשאלה מהו בכלל סטאפיסט לגיטרה, היא שהוא מעיין מכוון פסנתרים אבל לגיטרות כמובן. מדובר במי שמבין גיטרות, לרוב נגן גיטרות מצוין בעצמו ועם הרבה ניסיון.

ומה שהוא מבצע זה לא רק טיפול במיתרים. מדובר בשורה של פעולות שהמטרה שלהן היא אחת – להוציא את המקסימום מהגיטרה. לאחר טיפול, היא לא רק תישמע יותר טוב, היא אפילו תרגיש יותר בנוח לנגינה. זאת מכיוון שסטאפיסט מוכשר יתרשם מצורת האחיזה ומאופי הנגינה שלכם, ויתאים את הסטאפ לגיטרה וגם אליכם, באופן אישי.

מה עושים בסטאפ ומתי?

אפשר להזמין סטאפיסט לגיטרה כאשר קונים גיטרה חדשה או יד שניה. טיפול מקצועי וכיוון יתאימו גם במידה ואתם צריכים להחליף למיתרים מסוג אחר (למשל עבים יותר), או פשוט כאשר אתם מרגישים שאתם רוצים להוציא יותר מהגיטרה. זו פעולה שרצוי לחזור עליה פעם בתקופה מסוימת, ממש כמו טיפול תקופתי לרכב.

בתהליך עצמו סטאפיסט לגיטרה מתייחס למכלול, כלומר לכל הגיטרה, אך גם לחלקים השונים. למשל לחלקי העץ, למיתרים, למתכת, למרכיבים אלקטרוניים וכו'. הטיפול כולל כיוון ואיזון של כל חלק ושל הכל ביחד. לרוב משלבים ניקוי, כיוון, הסדרת מיתרים, גשר, פיקאפ וכן הלאה.

במידת הצורך, ניתן לעשות פעולות יותר מורכבות כגון החלפת מרכיבים מסוימים ולא רק כיוון מחדש. מידע נוסף ניתן לקבל באמצעות פורטל מוסיקה!