אורטופד ברכיים – לא רק לברכיים

כאבים במפרקים הם דבר נפוץ, מסתבר שהברכיים הם המקום הרגיש ביותר בגופנו. הרגליים נושאות את משקל הגוף וצוברות שחיקה במהלך השנים. גם פעילות ספורטיבית עלולה לפגוע ברצועות ובברכיים ולגרום לכאבים ולמוגבלות בתנועה.

יש אזורים נוספים בגוף שנוטים לפתח בעיות אורתופדיות, לדוגמה הכתף, הירך ועוד. בכל מקרה של פגיעה, שחיקה או כאב יהיה צורך להעניק למטופל טיפול מתאים. 

טיפול משמר ותומך

במקרים רבים האופציה הזמינה והנכונה ביותר הינה טיפול משמר ותומך במצב. זאת כאשר יש קרע, שחיקה או כל סיבה אחרת שגורמת לכאב. מה שמצריך טיפול שישמור על האזור, ירפא דלקות ויחזק את הרצועות ואת השרירים באזור. 

מה שיקנה לאזור הפגוע את היכולת להתמודד עם התפקיד חרף הפגיעה והנזק. התמיכה הזו יכולה להועיל במידה רבה ולאפשר לפצוע לחיות את החיים שלו בטוב למרות שהוא נפצע באזור רגיש. ראו לדוגמה קרע בלברום ירך!

טיפול כירורגי במקרים חמורים

אך במידה והתרחשה פציעה חמורה, והברכיים, הכתפיים או כל אזור אחר בגופנו נמצא במצב של נזק קיצוני, יהיה צורך לפנות אל אורתופד ברכיים מקצועי. זאת כדי לבדוק את מצב הברכיים, לזהות במדויק את הנזקים ואת החלקים שזקוקים לטיפול, ובהתאם למסקנות לצאת לתוכנית טיפולית מתאימה. זאת כדי להחליף במידת הצורך רצועה או להשתיל מניסקוס.

יש לא מעט טיפולים כירורגיים שיכולים לשנות לטובה את מצב הברכיים ולרפא את האזור בצורה משמעותית. תמיד יהיה צורך לאחר טיפול כירורגי לעבור תהליך החלמה ושיקום שיכלול תרגילי פיזיותרפיה עקביים. זאת כדי להחזיר לאזור הפגוע את טווח התנועה ולשפר את התפקוד של הפגוע לאחר הניתוח.

אין ספק שחשוב לבחור אורטופד ברכיים מקצועי ומנוסה שיוכל לזהות ולאבחן במדויק את הפגיעה, וגם להציע דרך טיפול מומלצת ויעילה.