חיסון תולעת הפארק – לאילו חיות זה מיועד ולמה?

חיסון תולעת הפארק - לאילו חיות זה מיועד ולמה?

תולעת הפארק היא אחת מהמחלות המסוכנות ביותר, המחלה נגמרת על ידי התולעת ספירוצרקה לופי. ברוב המקרים התולעת פוגעת בעיקר בכלבים, אך היא מסוגלת לפגוע גם ביונקים אחרים – אך לא בבני אדם (חשוב להבהיר). השם של המחלה "תולעת הפארק" הגיע אליה מכיוון שהמקרים הראשונים שבהם התגלתה המחלה הם מקרים של כלבים אשר נהגו לטייל בפארק הלאומי ברמת גן. מאז המקרים הראשונים המחלה התפשטה מאוד, והיום היא נפוצה כמעט בכל הארץ – ללא קשר לפארקים או אזורים מסוימים.

מהי החשיבות של חיסון תולעת הפארק?

כמו כל חיסון החשיבות של חיסון תולעת הפארק הינה גבוהה במיוחד שכן הוא מסוגל להגן על הכלב שלכם מפני אחת מהמחלות הקשות ביותר. ההידבקות במחלה לרוב מתבצעת על ידי אכילת חיפושית אשר נגועה במחלה, כך שיהיה לכם קשה מאוד לפקח על הכלב שלכם שלא יעשה זאת. ברוב המקרים דווח כי הבעלים אפילו לא שמו לב שמשהו חריג אצל הכלב שלהם עד אשר המחלה נתנה את אותותיה.

כמו כל מחלה הדרך הקלה ביותר שלכם להילחם בה זה למנוע אותה, כאשר תולעת הפארק פורצת החוצה קשה מאוד לעצור אותה – וברוב המקרים הכלב בתוך זמן קצר יאבד את חייו. לכן אם הכלב שלכם חשוב לכם, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבצע את החיסונים בזמן – כאשר אחד מהחיסונים החשובים ביותר זה חיסון תולעת הפארק.

כמובן שבטרם ביצוע חיסון תולעת הפארק חשוב מאוד להתייעץ עם וטרינר מוסמך על מנת לוודא כי הכלב שלכם יכול לקבל את החיסון ללא כל סכנה. ישנם גזעים מסוימים אשר לא יכולים לקבל את החיסון, ולכן ישנן דרכי מניעה אחרות אשר ניתן לנקוט בהן – כל זאת על מנת להביא למצב שבו הכלב שלכם לא יחלה בתועלת הפארק.

אז מה נותר לכם לעשות? לקבוע תור אל הוטרינר הנמצא סמוך למקום המגורים שלכם כך תוכלו לוודא מולו איזה חיסונים אתם צריכים לתת לכלב שלכם. בכל שאלה אנו נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את המידע המקצועי ביותר.

קבעו תור אצל וטרינר באשדוד כברר עכשיו!

אהבתם את המאמר שתפו אותו בין חברים

02

אולי יעניין אתכם?

טיפים טובים להברקת מרצפות
General
דניאל זריהן

טיפים טובים להברקת מרצפות

כולנו חולמים לגור בבית נקי ובוהק, בית בו כל המשטחים נקיים וניחוח נעים ממלא את החלל בכל עת. והרצפה? כמובן, מבריקה ובוהקת. יש מספר סוגים

קרא עוד »
טונר
General
דניאל זריהן

טונר – למה הם יקרים

כאשר מדברים על דיו למדפסת תמיד יהיו מושגים שלא מכיר כל כך בנושאים רבים וכך גם במדפסות ומוצרי משרדים וכשמידי פעם נתקלים במילה "טונר", באופן

קרא עוד »

הישארו בקשר

הירשמו לניוזלייטר שלנו עוד היום ונדאג שתישארו מעודכנים

Copyright 2019 © All rights Reserved. Design by Elementor