בור חלחול

בור חלחול הוא בור שמשמש להובלות מי גשמים אל עומק הקרקע. בור חלחול גם מכונה בור ניקוז.

יועץ קרקע או מהנדס יקבע את מיקומו, עומקו וקוטרו של הבור.

קוטרו, מיקומו ועומקו של בור חלחול יקבע על ידי המהנדס או יועץ הקרקע בהתאם לגודל השטח, כמות המשקעים באזור וכמובן סוג האדמה שאליה המים מחלחלים.

בורות חלחול נועדו כדי למנוע הצפות בחצרות הבתים וברחובות, להגן על מערכות איטום תת – קרקעיות, הקלה על עומס המים בעת גשמים במערכות ביוב עירוניות ועוד.

קידוח בורות חלחול

בורות ניקוב נקדחים באמצעות מקדחת כלונסאות ייעודית. לאחר הקידוח מושחל לבור שרוול עשוי בד גיאוטכני. לתוך השרוול המכונה מזרימה חצץ על מנת לשפר את כושר הניקוז מוחדר צינור מחורר שאוסף לתוכו את מי הגשמים שהצטברו ומזרים אותם לתחתית הבור.

בקצה הבור ניתן להתקין טבעת בטון עם רשת מברזל בהתאם לשיקולו של המהנדס.

כדי לקדוח בור חלחול יש צורך בחברה שמתמחה ומהנדס שלו יש את הידע והניסיון בתחום של הזרמת שפכים ונוזלים. כדי לקבל את החלטה הנכונה, באיזו קרקע מומלץ לקדוח את הבור, עומק הבור, מידות הבור וסוג הצינור מומלץ להיעזר בחברה מתמחה שלה יש את הידע והניסיון והכלים המתאימים לקדיחת בור חלחול.

ההחלטה על קידוח בור נקב הינה החלטה מורכבת והיא מצריכה מומחיות וניסיון של מומחה שיודע לנהל את התחום בו יקודח הבור. הצינור חייב להיות מסוגל לעמוד בלחץ גבוה, טמפרטורה גבוהה וכל תנאי סביבה אחרים שעלולים להתרחש.

ללא בור ניקוב או בור חלחול אנחנו עלולים לסבול משטפונות והצפות. בור חלחול נועד לעזור למים ולשפכים להגיע למקומם המיועד, כמו כן הוא נועד לשמור על איטום המבנים וכמובן מבנים תת קרקעיים. למידע נוסף עידן קידוחים