לוכד נחשים בתל אביב

נהוג לחשוב שנחשים נמצאים באזורים לא מיושבים, כמו יערות, שדות או מושבים, בטח לא אזורים מאוד אורבניים כמו תל אביב, אבל למעשה נחשים עשויים להימצא בכל מקום וניתן למצוא אותם כמעט בכל סביבה. הם יכולים להיטמע בקלות בסביבה אורבנית בגלל מקומות המסתור והמחסה הרבים שיש להם שם, והם יכולים למצוא מזון כמו לטאות, ציפורים ועכברים שגם הם נפוצים בסביבה אורבנית.

כשאנשים בתל אביב והמרכז נתקלים בנחש, הם מאוד מופתעים ואפילו חושבים שמדובר על נחש מחמד שגודל באחד הבתים וברח ולעתים קשה לתפוס שגם בתל אביב נחשים יכולים להתקיים ואפילו לשגשג ולהתרבות.

בכל מקרה כשמזהים נחש בתל אביב, צריך להזמין לוכד נחשים שיתפוס וירחיק את הנחשים מאזורים שהם מאוד מיושבים כמו תל אביב, והלוכד ישחרר את הנחש באזור לא מיושב, שם ימשיך הנחש לחיות בשלווה. להמשך קריאה אודות לוכד נחשים בתל אביב

מה עושים כשרואים נחש בתל אביב?

כאשר מזהים נחש, בשום אופן אין לנסות ללכוד אותו לבד. לוכדי נחשים מכירים את סוגי הנחשים השונים ויכולים לדעת איזה סוג של נחש נמצא מולם, בניגוד לרוב האנשים שלא תמיד יזהו אם מדובר בנחש ארסי. לכן כשמזהים נחש חייב ליצור קשר עם לוכד נחשים מוסמך. דרך הנפוצה ביותר בקרב לוכדי נחשים היא להשתמש במקל ייעודי ללכידת נחשים. זהו מקל ארוך עם חבל אחיזה בקצה אחד ותיק בקצה השני. שיטה זו מחייבת את לוכד הנחשים להתקרב מספיק לנחש כדי שיוכלו לתפוס אותו בראשו, אך באופן זהיר מספיק כדי להימנע מהכשה.

כשמזמינים לוכד נחשים, רצוי להעביר לו תיאור של הנחש או צילום של הנחש במידה והצלחנו לצלם אותו.

בנוסף, לוכד נחשים יודע כיצד ללכוד את הנחש מבלי לפגוע בו. נחש הוא חיה מוגנת ולכן בשום אופן אסור להרוג נחש או לפגוע בו. למידע אודות סוגי נחשים