דוד שמש – איך תשמרו עליו לאורך שנים?

אחד הדברים הכי חשובים שיש כמעט לכל הישראלים על גג הבית זהו דוד השמש. לא תמיד אנחנו זוכרים ומעריכים את דוד השמש על כל פעליו למעננו וכפועל יוצא אנחנו גם לא משקיעים מספיק בשמירה על דוד השמש והארכת החיים שלו.

חשוב לדעת מה עלול לפגוע בדוד השמש וללמוד איך לתחזק אותו בצורה הטובה ביותר. רק כך אפשר יהיה להבטיח את התפקוד התקין והיעיל של דוד שמש לאורך ימים וגם שנים.

אז על מה חשוב לתת את הדעת כדי ליהנות מדוד שמש תקין?

  • לוודא שאין נזילות – חשוב להבין שנזילות מדוד השמש לא רק מבזבז לכם מים וגורם לכם לשלם יותר אלא שזה משפיע גם על התפקוד של הדוד שלכם. כדי לבדוק אם אין לכם נזילה מהדוד יהיה עליכם לשים לב לסימני רטיבות באזור הדוד וכמובן גם לעקוב אחר חשבון המים שלכם אם הוא לא גבוה מידי.
  • בעיה בקולטים – כאשר ישנה בעיה בקולטים, המים לא יתחממו. הבעיה העיקרית של היווצרות של אבנית היא מגיעה תוך זמן לא ארוך גם בתפקוד הכללי של דוד השמש. כדי להבטיח פעילות תקינה של דוד השמש, חשוב לשמור על גוף החימום של דוד השמש ולמנוע היווצרות של אבנית. איך עושים את זה בפועל? מקפידים על כיבוי הדוד בשעה שאי בו צורך וכן מסירים את האבנית באמצעים האפשריים. קראו בהרחבה על מפסק חכם לדוד!
  • התרמוסטט – התרמוסטט אחראי על הפעילות התקינה של גוף החימום. חשוב לשים לב כי התרמוסטט פועל בצורה תקינה. זה גם כן אחד הדברים שיבטיחו פעילות תקינה של דוד השמש. 

בכל מקרה של בעיה, חשוב לזכור כי טיפול בדוד שמש חייב להיעשות על ידי איש מקצוע מומחה.