מה זה שרת VPS

שרת VPS הוא למעשה מה שנקרא – שרת וירטואלי או Virtual private server. הוא מתאים בעיקר לעסקים, אך לא לכל סוגי העסקים. אך העובדה שמדובר בפתרון וירטואלי רק אומרת למעשה שלא מדובר בשרת פיזי שנמצא בתוככי העסק. על כן, בכדי מנת להבין יותר לעומק על מה מדובר ומה זה נותן, שימו לב לדברים הבאים. 

שרת אפקטיבי – במיקור חוץ 

שרת VPS איננו מוצר פיזי שהעסק צריך לקנות. זה לא פתרון שנועד לעסקים שרוצים פתרון פיזי פנימי, של הקמת חדרי שרתים אלא מהווה סוג של מיקור חוץ. מרגע שמצטרפים לשירות, משאבי מחשוב עיקריים שלכם עולים על הענן. השרת שלכם יושב בחוות שרתים מרוחקת ומאובטחת, ולמעשה לרוב יותר מאשר אחת. המשמעות היא שאתם מקבלים משאבים מגוונים המותאמים לצרכים שלכם. 

מחשוב ענן מחוזק 

אם אתם פחות או יותר בקיאים בהבדל שבין שרת רגיל לבין שירותי ענן, נוכל לתאר מהו שרת VPS על דרך המשל הציורי. מדובר למעשה בסוג של ענן מחוזק, אם תרצו – ענן על סטרואידים. הוא מתאים מאוד לעסקים שצריכים מקום נרחב לאחסון מידע ונתונים וכן זקוקים למהירות עיבוד ושליטה גבוהים במיוחד. כדאי לקרוא מידע נוסף על טכנולוגיית ענן בקישור https://exsitu.co.il/articles/storage/runs-to-the-cloud/.

חשוב להבין שמבקרה הזה, השרת הוא בעצם אישי שלכם, הוא לא משמש אחרים ולא מצריך מכם פעולות של תחזוקה את תפעול. הכל נעשה על ידי ספק השירות. ניתן לחלק את השרת בין שרתים שונים, נפרדים ועצמאים, מה שמבטיח רציפות בזמינות, ריצה חלקה של האתר, גיבוי איכותי ופעולות תחזוקה שלא מפריעות לביצועים השונים. על בסיס השרת הווירטואלי ניתן "להלביש" אין סוף פתרונות דינאמיים. למשל, פתרונות סליקה ופתרונות הצפנה, מערכות גיבוי מחוזקות ובסיסי נתונים משוכללים, מערכת לניהול אתרים ועוד.