לאיזה גילאים מתאימים צעצועים מונטסוריים?

שיטת החינוך המונטסורית מעודדת כל ילד לגדול, להתפתח ולהתחנך בצורה כמה שיותר טבעית, כך שכל תינוק ופעוט לומד כבר מגיל קטן לחקור את הסביבה שלו, לחקור את יכולותיו הפיזיות, לגלות דברים חדשים ומעניינים ובאופן כללי לפתח כישורי למידה כמה שיותר עצמאיים התואמים לטבע הפנימי שבו. כדי לעודד את הילדים לפתח את היכולות העצמאיות האישיות שלהם, רצוי להציע להם צעצועים ייעודיים לכך המוכרים גם בשם צעצועים מונטסוריים.

צעצועים אלו עשויים לרוב מחומרים טבעיים, כיוון שחומרים אלו מאפשרים לילדים לחקור וללמוד בצורה טובה וטבעית יותר על ידי תרגול והתנסות ולא למידה תיאורטית. כדי להבין לאיזה גילאים מתאימים צעצועים מונטסוריים, ריכזנו בשורות הבאות את כל המידע שכדאי לדעת הנושא זה.

צעצועים מונטסוריים לכל הגילאים

על פי הגישה המונטסורית, תקופת ההתפתחות והלמידה של הילד מתרחשת מגיל לידה ועד גיל 6, ולכן ניתן למצוא צעצועים מונטסוריים לכל טווח גילאים אלו כך שיעודדו את הילדים לחקור וללמוד בצורה עצמאית ומהנה. תינוקות ופעוטות יכולים להתנסות במשחקים מונטסוריים כמו משחקי פאזל, בנייה והרכבה, התאמת צורות וכו' ואילו ילדים בגילאים גדולים יותר יוכלו להתנסות במשחקים מונטסוריים המעודדים למידה של צבעים, צורות, מספרים, אותיות ועוד.

הזמינו קשת מונטסורית >>>

למה צעצועי עץ נחשבים לצעצועים מונטסוריים?

אחד מהתחומים המרכזיים בגישה המונטסורית הוא פיתוח החושים הטבעיים של הילד, אותם ניתן לפתח בצורה עצמאית וטבעית על ידי הגשת צעצועים עשויים מעץ טבעי. המגע של העץ יחד עם הצבעים, הריח ואפילו הטעם יאפשרו לפעוטות וילדים לחקור וללמוד מהמשחקים המון באמצעות משחק ולמידה עצמאית.

היכן ניתן למצוא צעצועים מונטסוריים איכותיים?

צעצועים מונטסוריים איכותיים עשויים מעץ טבעי ניתן למצוא רק בחנויות משחקים המתמחות בכך, אלו יאפשרו לילדים לפתח את כל תחומי הלמידה העצמאיים בצורה מהנה ומעניינת.