אילו צמחים יש בגינה אורגנית ביתית?

חושבים על הקמת גינה אורגנית ביתית? אכן, אנשים רבים רואים בגינה כזו חשיבות רבה, והם נהנים לגדל ירקות בכוחות עצמם. בין אם יש לכם גינה פרטית ובין אם אתם מעוניינים בעיצוב מרפסת גג– כמובן שכדי להצליח לגדל ירקות שתוכלו ליהנות ולאכול מהם, יהיה צורך לפעול בצורה מקצועית ולהשקיע בגינה משאבים של כוח וכסף. אבל התוצאות המלהיבות בהחלט מצדיקות את המאמץ, וממלאות את הלב בהמון סיפוק.

אלו צמחים מופיעים בגינה ביתית?

  • עגבניות ומלפפונים – ירקות אלו הפכו להיות ירקות הבסיס לכל סלט וארוחה. אם אתם מעוניינים ליהנות מירקות אורגניים בגידול עצמי תוכלו לגדל אותם אצלכם בגינה. ניתן להבחין בין זנים שונים של ירקות לבחירתכם.
  • פלפלים – הירק הבא בתור הוא הפלפל. יש סוגים שונים של פלפלים אשר שונים זה מזה בצבע ובטעם. ניתן גם לבחור בין סוגים שונים של פלפל לגידול.
  • ירקות עליים – גם ירקות עליים ניתן לגדל בגינה אורגנית. אם כי חשוב להבין כי ירקות עליים נוטים להתליע, זו הסיבה בגינה הירק המסופק בחנות הירקות הינו לרוב ירק בגידול מיוחד. מה שנועד למנוע הופעה של חרקים בין עלי הירק.
  • מלון – מה דעתכם לגדל מלון בגינה הביתית שלכם? ניתן לגדל מלונים וליהנות מהירק הקיצי והמרענן הזה בלי לצאת לחנות הירקות!
  • דלועים – גם ירקות ממשפחת הדלועים ניתן לגדל בגינה הביתית. מדובר על דלורית, דלעת וגם אבטיח. כמובן שיש להקצות להם את השטח המתאים, כיוון שמדובר על ירקות גדולים למדי. כמו כן יש ללמוד כיצד לגדל אותם ומה הם צריכים כדי לגדול כיאות.
  • קישואים וחצילים – גם קישוא וחציל ניתן לגדל בגינה ביתית אורגנית. את הירקות הללו מרבים לצרוך בווריאציה מבושלת. כמובן שאין להשוות את הגרסה האורגנית הביתית לגרסה התעשייתית אותה אנחנו פוגשים בחנויות.

גידול ירקות הוא תחום שמצריך השקעה רבה וגם מחשבה. אך מי שרואה בכך חשיבות, ומעוניין להצליח בכך יוכל להשיג את המטרה שלו.  לצד רכישה של שתילים, אדמה איכותית וחומרי זיבול, יש לרכוש המון ידע מקצועי. רק כך ניתן לגדל את הירקות באופן הנכון ולהצליח להשיג תוצאות משביעות רצון בגינת הירק שלכם.

למידע נוסף בנושא ולסיוע מקצועי היכנסו לאתר Ginot4u.