גם בחורף חשוב להסתובב עם משקפי שמש

המאמר באדיבות אופטיקה דורון

אנשים נוהגים לענוד משקפיים בעיקר בזמן הקיץ, בה השמש נמצאת יותר בכיוון העיניים ומפריעה לראות התקינה. מה קורה כשהחורף מגיע? זו בדיוק הסיבה שלשמה התכנסנו כאן, כדי לומר לכם שיש שכן. גם בחורף חשוב להסתובב עם משקפי שמש.

גם בחורף חשוב להסתובב עם משקפי שמש |

זה לא מוזר להרכיב משקפי שמש בחורף מכיוון שמשקפי שמש לא נלבשים בכדי להרתיע את חום השמש, משקפי שמש נלבשים כדי למנוע את בוהק השמש המפריע לעיניים שלכם. משקפי שמש מקוטבים, הם למעשה משקפי השמש שבחרתם לעונת החורף.

עדשת משקפי שמש מקוטבת מפחיתה יותר את זוהר השמש. אך זה כמובן תלוי בסוג השמש שאתם מתמודדים איתה בחורף מכיוון שברוב המקרים, אתם יכולים להרכיב משקפי שמש שאינם מקוטבים כדי למנוע מהשמש להאיר ישירות לעיניכם.

מתי חשוב להרכיב משקפי שמש? |

לרוב האנשים כבר ידוע שלנהג המכונית יש סיבה להרכיב משקפי שמש, כדי למנוע מהשמש להעיף מבט דרך החלון הקדמי של המכונית בה נהג המכונית נוהג – ובכן, אדם שמשתמש באוטובוס במקום מכונית כדי לנסוע בעיר, לפעמים צריך להתמודד עם מבטים חזקים מהשמש הזורחת דרך חלונות האוטובוס ומניסיון שלי, בדיוק כאן חשוב להרכיב משקפי שמש גם בחורף.

ההליכה באותו, כיוון שהשמש בוהקת באור שלה דורשת גם משקפי שמש, זו סיבה מספקת מדוע גם בחורף חשוב להרכיב משקפי שמש. 

סיבות להרכיב משקפי שמש בחורף |

יש הרבה סיבות אחרות שבגללן חשוב להרכיב משקפי שמש בכל ימות השנה, כאשר הסיבה אשר תהיה ללבוש משקפי שמש מתעוררת, כך שלא רק אנשים שנופשים במדינות עם אקלים שמש קונים משקפי שמש בעונת החורף אלא גם במקומות יותר מוצלים.

גולשים צריכים גם לענוד משקפי שמש בחורף, מאחר שהם מרכיבים משקפי שמש בעונת החורף כשהם הולכים לגלוש, דבר זה גורם להם לראות נכוחה את המצב בים וללא כל גורם מפריע אחר. גם סוג משקפי השמש חשובים ולכן, כדאי לשאול את האופטיקאי על סוג המשקפיים שיתאימו לכם יותר.