השתלות שיער

מעוניינים לדעת כיצד ניתן להשתיל שיער בימינו? הפרוצדורה ממש קלה ופשוטה, ומאפשרת לכל אדם, בין אם חווה מחסור ובין אם מרגיש ששיערו המטופח זולג לו מבעד האצבעות, להציל את המצב בעלות פחוּתה באופן משמעותי בהשוואה לעשורים קודמים. גם ההחלמה מהירה יותר וכרוכה בסף כאב דל באופן יחסי. כיצד זה מתבצע? כל המידע על הצלת השיער שלכם מתחיל כאן. קראו כיצד ניתן להסדיר השתלות שיער בימינו.

אבחון להתאמה לתהליך

בשלב הראשון תירשמו דרך סוכן השתלות שיער בישראל להשתלה. התשלום הראשוני כולל את כרטיס הטיסה בלבד, ואם צריך, ניתן להוסיף עוד כמה עשרות אירו על ליווי לטורקיה על ידי סוכן דובר עברית או בא כוחו. כשמגיעים לטורקיה, תידרשו לבדיקת דם שיש לה 2 מטרות: הראשונה היא לבדוק האם אתם בכלל מתאימים לתהליך. השנייה היא הצורך בשימור הדם שלכם במבחנת פלסמה לשם מתן טיפול חיזוק PRP בסיום ההשתלה. טיפול זה מומלץ לעשייה 3 פעמים מדי חודשיים מרגע גמר ההשתלה: חודשיים לאחריה, חודשיים לאחר מכן ופעם נוספת לאחר חודשיים נוספים. את הטיפול ניתן לעשות בנציגות של מרפאת השתלות שיער בישראל, שאמונה על ה- PRP בלבד, או במקום פרטי אותו אתם מכירים.

יישום השתלת השיער

סוג השתלת השיער אותו אתם תעברו יימסר לכם על ידי הסוכן הישראלי שיטפל בכם עוד בארץ. בדרך כלל, מרפאת השתלות שיער נדרשת לאבחן 2 סוגי מקרים: אדם בריא-שיער שיש לו מעט כשלים, למשל נסיגה קדמית או קצוות מפוצלים במקום קו מצח עגול ויפה, או אדם שהוא חד משמעית חולה שיער, שחווה כבר נשירה במפרצים ובפדחת האחורית. לאדם הראשון מציעים בדרך כלל השתלות שיער DHI ולאדם השני השתלות שיער FUE. הטיפולים מיושמים על ידי הרופא הראשי במרפאה תחילה, שמהנדס את קו השיער ומשרטט אותו בטושים. לאחר מכן מופנה המטופל לצוות הסיעוד שמבצע את ההשתלה, כולל עירויים וזריקות הרדמה. למי שחושש מהן, ניתן לעבור את הטיפול בסדציה מקדימה אך הדבר מצריך צום מלא בכל שלב הקליטה בטורקיה, כולל בטיסה אליה.

השתלת שיער DHI

קהל היעד של השתלות שיער מסוגים אלו הוא אנשים עם שיער מלא שחווים נסיגה מקדימה. זו יכולה להיות נסיגה עקב מתיחת קוקו חזקה מדי שגרמה להתנתקות זקיקים מקדימה, או בעקבות נסיגה הדרגתית ותורשתית. משתמשים בכ- 25 זריקות הרדמה ולאחריהן במקדד לאיסוף הזקיקים. הם נטענים לתוך מכשיר מיוחד שגם פותח את ערוצי ההשתלה וגם משתיל את הזקיקים בהם בד בבד. העלות נחשבת יקרה לעומת השתלות אחרות בשל הפרוצדורה הלא פשוטה שבהפעלת המכשיר.

השתלת שיער FUE

קהל היעד של השתלות שיער אלו מורכב מאנשים עם מחסור ממשי הזקוקים ל- 3500+ זקיקים. על אף כי המחיר נקבע PER זקיק, דבקות בשיטת FUE מורידה את תעריפו כי לא נדרש מכשיר. הטיפול נעשה באמצעות המקדד המכני בעצמו. בדומה ל- DHI הטיפול מתחיל בזריקות הרדמה, אלא שכאן מדובר על כמות רבה יותר של זקיקים ולכן הן רבות יותר ונעות סביב ה- 35-50 במספר. לאחר מכן משתמשים במקדד לאיסוף הזקיקים ובסיום התהליך פותחים ערוצים בקרחות ובמפרצים. כעת הזקיקים יוטמעו אחד לאחד ובכך מסתיימות השתלות שיער מסוג זה.