סדנת פחזניות

המאמר באדיבות  https://www.ltuval.co.il

העולם שלנו מלא באופנות מתחלפות ובטרנדים שבאים והולכים, הטרנדים המתחלפים אינם פוסחים גם על תחום האפייה ואחת הדוגמאות הטובות ביותר בתחום הזה הוא הבצק הרבוך. בצק רבוך הוא בעצם על בסיס קמח, מים, ביצים ושמן, כאשר לכאורה הוא אמור להיות קל מאוד להכנה מכיוון שאין בו שמרים ואין צורך בהתפחה. אך למען האמת, בצק רבוך הוא מדע מדויק שאין בו מקום לטעויות ואפילו חצי ביצה יותר מדי עלולה להפוך אותו למימי ובלתי ניתן לשימוש.

למרות המרכיבים הפשוטים שיש בבצק הרבוך, קשה מאוד להכין אותו וכמובן לזלף אותו. אבל מה, לאחר הטיגון או האפייה, אין כל זכר לבצק הדביק אשר ממנו נוצר המאפה האוורירי שיצא.

מהו בצק רבוך ומה מכינים ממנו?

בצק רבוך הוא בצק שמבוסס על קמח, מים, ביצים ושמן או חמאה, הבצק שיוצא מכל החומרים האלו הוא בעל מרקם נוזלי למדי, מה שמחייב ליצור את צורות המאפים באמצעות זילוף. לאחר הזילוף ניתן לאפות את הבצק או לטגן אותו בשמן עמוק. בעת האפייה או הטיגון, הבצק תופח, נוצרות בו בועות אוויר והן גורמות לו להיות אוורירי וטעים.

לאחר האפייה ניתן למלא את הבצק במילויים שונים – בקרם, גנאש, שוקולד ואפילו מילויים מלוחים כגון גבינות או אפילו בשר קצוץ. ניתן להגיש את המאפים יחד עם רטבים ומטבלים שונים כתחליף למילוי.

מאפה הדגל מבצק רבוך – פחזניות

אם אתם מאלה שתמיד מסתכלים על הפחזניות בחלונות הראווה של הקונדיטוריות ומקווים להצליח להכין אותם בעצמכם, הסדנה הזו בדיוק בשבילכם. הגיע הזמן שגם אתם תצליחו להכין פחזניות מושלמות, הגיע הזמן שגם אתם תצליחו להכין בצק רבוך מבלי שהוא יתפשל ולהצליח לזלף ממנו פחזניות מושלמות גם במראה וגם בטעם.

בסדנת פחזניות תלמדו את סודות הבצק הרבוך, כיצד להכין ממנו פחזניות מושלמות בווריאציות שונות ומגניבות ותתנסו בהכנת מילויים שונים וציפויים מגוונים וטעימים. תלמדו להכיר גם את הקינוחים האחרים העשויים מבצק רבוך כמו אקלר, פרופיטרול ועוד וכמובן כיצד להכין אותם.

אז למה אתם מחכים? הרשמו עוד היום לסדנת פחזניות ותלמדו כיצד להכין אותם בעצמכם.