קורס טיפוס הרים ולמה אתם חייבים את זה לעצמכם

יש פעילויות ספורטיביות, גופניות, שכמעט כל אחד ואחת יכולים לעשות אם הם רק רוצים. לא נדרש הרבה בשביל אותן פעילויות. למשל, פעילות כמו ריצה, שחייה, משחקי כדור, אפילו רכיבה על אופניים הפכה להיות פעילות מאוד שכיחה בקרב גברים ונשים. 

לעומת זאת, יש פעילויות שהן פחות שכיחות, הרבה יותר מאתגרות ויש שיטענו גם יותר מעניינות. אף על פי כן, פחות אנשים מבצעים אותן. למשל, פעילויות כמו טיפוס הרים. הרבה פעמים אנשים נוטים לחשוב שמדובר בפעילות שמיועדת אך ורק לסוג מסוים של אנשים, ל"משוגעים לדבר". זה לא מדויק כמובן. 

ראשית, גם בתחומים כמו ריצה, שחייה וכדומה, יש מי שעושה את זה על בסיס קבוע, יומיומי, נמצא עמוק בתוך העניין, לעומת זאת, יש מי שעושה את זה מעת לעת. כך גם בטיפוס הרים, אפשר לעשות את זה על בסיס קבוע ואפשר לעשות את זה על בסיס משתנה, כשיש אפשרות, כשרוצים. 

שנית, במסגרת קורס טיפוס הרים לומדים הרבה מאוד דברים, שאומנם מיישמים אותם בפועל בזמן הטיפוס, אך זה לא מחייב שאנחנו עכשיו נטפס על ההרים הכי גבוהים. הרבה מאוד אנשים בוחרים לעבור קורס כזה על מנת לטפס על הרים נמוכים, לטפס על קירות טיפוס, יש מי שלומד את זה מתוך רצון לאתגר את עצמו בהיבטים שונים. 

צריך להדגיש, קורס טיפוס הרים הוא לא קורס סטנדרטי. שכן הוא מלמד אותנו גם את כל הנושא של סוגי הרים, מבני הרים, השפעות מזג אוויר, השפעות סביבתיות שונות, וכמובן הוא מלמד אותנו את כל הנושא של הטיפוס עצמו. איך מבצעים את הצעדים, איך עולים למעלה, איך יורדים, כיצד משתמשים בציוד ועוד. אלה דברים שאנחנו לא יכולים ללמוד לבד, אגב זה הבדל נוסף בין ריצה, רכיבה על אופניים לבין טיפוס הרים. 

לסיכום, אם אתם מחפשים חוויה מהנה ומאתגרת, אין ספק שטיפוס הרים הוא הפתרון האידיאלי עבורכם. כך תוכלו ליהנות מחוויה ייחודית, שונה ומעניינת. מסוג החווית שאי אפשר למצוא בכל מקום.