אוכל לכלבים – כיצד רוכשים אוכל בצורה נכונה

עולם המזון עבור כלבים עבר שינויים מרחיקי לכת במהלך השנים. אם בעבר היה נהוג לרכוש כמעט לכל הכלבים מזון אחיד, הרי שכיום אפשר להגיע לרזולוציה מאוד ספציפית, כך שכל כלב ייהנה באופן מדויק מהמזון הנכון עבורו.

מי שנכנס היום לחנות או אתר שמוכרים מזון לחיות, יכול למצוא שם מגוון רחב של פריטי מזון או אוכל לכלבים. בין אם מדובר על חלוקה על פי מזון רטוב או יבש, ובין אם מדובר בחלוקה על פי גזעים, גדלים, גילאים, משקל וכמובן על פי טעמים. מעבר לכך, אפשר למצוא מזון אשר מיועד ספציפית לכלבים שזקוקים לאוכל מיוחד עקב בעיה בריאותית, כזו או אחרת.

המעבר מצריכת מזון אחיד לרוב למזון מותאם באופן ספציפי, נעשה בעקבות הבנה שכמו שיש לכל אדם צרכים משלו, כך גם יש לכל כלב צרכים משלו. מדובר על צרכים פיזיולוגים ואחרים. חשוב להדגיש, זה לא בהכרח מסוכן, אך יחד עם זאת זה לא נכון לנהוג כך.

כיצד בוחרים מזון לכלב

ישנם מספר פרמטרים על פיהם יש לבחור מזון לכלב. ראשית על פי הגיל שלו. אפשר למצוא על גבי האריזה לאיזה גילאים המזון מיועד. בין אם זה גור, בוגר או מבוגר. ההבדל הוא ברכיבים, שכן כלבים צעירים צריכים מן הסתם מרכיבים אחרים מאשר כלבים בוגרים או מבוגרים, בשביל לחזק את המערכת החיסונית ואת העצמות שלהם.

שנית, יש לבחון את המרכיבים שיש על גבי האריזה, על מנת לדעת האם יש שם דברים שהכלב צריך או דברים שיש להימנע מלספק לו.

שלישית, יש לבחון לאילו משקלים זה מתאים. שכן כלבים קטנים צורכים אוכל שונה מאשר כלבים בעלי משקל גבוה יותר.

לעוד מידע, בקרו באתר של חנות חיות בולדוג