כל מה שרציתם לדעת על טיפול בשיטת CBT

המאמר באדיבות עופר כהן פסיכולוג

אם קשה לכם להתמודד עם הסביבה, אם אתם מרגישים מדוכאים או נמצאים זמן רב בדיכאון, אם אתם סובלים מחרדות או סטרס, במידה וקשה לכם להתמודד עם מה שהחיים מביאים, או קשה לכם במערכות יחסים, ובעיקר אם אתם רוצים לשפר את חיי היומיום שלכם – חשוב שתדעו מה זה טיפול CBT  ומהן התועלות שלו. 

כיום נוקטת הפסיכולוגיה בשיפור החיים בהווה ובטיפולים איכותיים, לכן CBT הוא  טיפול שנועד לבדוק את המצב הרגשי ויעזור להבין מהיכן נובעים כעסים, חרדות, התפרצויות ושאר התמודדויות רגשיות. טיפול כזה עוזר לדעת איזה פעולות אפשר לבצע על מנת להפחית את המחשבות הטורדניות, הוא מסייע להתמודד עם כעס, יעזור לנהל את החיים ואת היחסים בין האישיים טוב יותר ויתרום לתפקוד בצורה מיטבית בחיי היומיום. 

אבל מה צריך לדעת על השיטה ועל הטיפול?

טיפול CBT  הוא טיפול התנהגותי קוגניטיבי, או באנגלית Cognitive Behavioral Therapy מסייע להתמודד עם מגוון מצבים וסיטואציות לא נעימות או קשות שקורות בחיי היום יום. הטיפול מבוסס מחקר ומוכר בעולם כולו ומתאים למבוגרים ולילדים. 

למי מתאים טיפול בשיטת CBT? 

טיפול כה מתאים בעיקר עבור מי שמוצא את עצמו סובל זמן רב ממצבים נפשיים שמעיקים על חייו. לכן חשוב לבצע אותו באמצעות מומחה ולעשות זאת בצורה הנכונה ביותר והמקצועית ביותר. 

טיפול CBT  נועד למעשה לאפשר למטופל להכיר מחשבות ורגשות שליליים ולחתור לשינוי תפיסות או קבלה של מחשבות שליליות. כך מתגברות היכולות של המטופל לזהות לבד את התחושות האלה ולנקוט בשיטות שעוזרת לו להרגיש טוב יותר, לנהל אחרת את חייו ולהנות ממערכות יחסים טובות ומטיבות.