איך בוחרים משטח החתלה?

הטיפול והדאגה לתינוקות קטנים אינם נגרמים לעולם, במיוחד בגילאים צעירים כשהקטנטנים עדיים נמצאים בטיטולים וזקוקים להחלפה של הטיטול המלוכלך בכל כמה שעות. לכל הורה יש את הדרך והשיטה שלו להחלפת טיטול, אך אין ספק כי כל ההורים בוחרים לעשות זאת באמצעות משטחי החתלה ייעודיים ובטוחים שמעניקים נוחות גם לתינוק וגם להורה.

כיום אפשר למצוא סוגים רבים של משטחי החתלה בצבעים, גדלים ומרקמים שונים וכדי לבחור משטח החתלה פרקטי ומתאים ביותר – כדאי להבין קודם כל את החשיבות של משטחי ההחתלה הללו, המטרה שהם ממלאים והאפשרויות השונות העומדות בפני ההורים.

מהם משטחי החתלה ומה החשיבות שלהם?

מדובר על משטחים גדולים ורכים עליהם מניחים את התינוק, לצורך החלפה נוחה, מהירה ובטוחה של הטיטול המלוכלך בכל שעה במהלך היום. כמובן שכל משטח אחר וגדול יעשה את העבודה, כמו מיטה של ההורים או אפילו הרצפה, אך מדובר בתהליך שהוא לא נוח עבור ההורים ולעיתים אף לא בטוח עבור התינוקות הרכים.

לכן חשוב לבחור משטח החתלה שהוא לא רק נוח להורה, אלא גם בטוח לתינוק ועוטף אותו מכל הכיוונים וכן מעניק מצע נוח ונעים לשכב עליו. 

היכן מניחים משטחי החתלה?

משטחי החתלה מיועדים להנחה על גבי שידות החתלה, שאלו הן למעשה שידות אחסון פרקטיות עם משטח גדול וישר בחלק העליון שלהן, עליהן אפשר ומומלץ להניח את משטח ההחתלה הרך.

כיצד לבחור משטח החתלה בטיחותי, איכותי ופרקטי?

משטח החתלה איכותי ובטוח לתינוק הוא בעל דפנות מעט מוגבהות, זאת כדי למנוע התהפכות וגלגול לא רצוי של התינוק במהלך החלפת הטיטול. בנוסף לכך שמשטח ההחתלה עשוי ממצע עבה ורך למגע, עליו להיות עשוי גם מבד נשלף וקל לניקוי וכביסה במקרה של פספוסים. למידע אודות כורסאות הנקה