איך לבחור רתכת co2 למוסך שלך

ריתוך היא פעולה שמטרתה לחבר בין שני גופי מתכת על ידי חימום והתכת חלקים משניהם. קודם מחממים את המתכות לטמפרטורות גבוהות במיוחד ואז חלק מהן הופך לנוזל ולאחר ההתקררות דואגים למצק את החלקים המותכים וכך ליצור את החיבור החדש, לעתים תוך תוספת של מתכת נוספת. פעולה שו היא הכרחית וקריטית במוסך, עבור מכוניות וכלי רכב אחרים שזקוקים לטיפול והחלפת חלקים כדי לחזור לפעילות תקינה. רתכת הינה מערכת שמאפשרת ריתוך ויצירת אמבט ריתוך. ישנן שיטות שונות של ריתוך כמו ריתוך באמצעות קשת חשמלית, טיג, אלקטרודה ועוד. רתכת של CO2 – כלומר פחמן דו חמצני, מגיעה בסלילים, כשהגז עובר דרך ידית הריתוך.

בחירת רתכת כזאת צריכה להיות רק מפירמה מוכרת ומחומרים איוכתיים כפי שבוחרים בוסטר התנעה למשל, אחרת היא תאבד מערכה ולא תהיה שימושית תוך זמן קצר. האלקטרודה יוצרת את הקשת החשמלית הנדרשת לריתוך, ומדובר בשיטה שנחשבת זולה יחסית וגם קלה לביצוע. אחד השיקולים המרכזיים בביצוע ריתוך מסוג זה הוא ניצול גבוה של תיל הריתוך, וחשוב לדאוג לכך שאזור העבודה יהיה מוגן מרוחות אשר מחבלות בתהליך. כמו כן כדאי לבחור אך ורק ברתכת מתוצרת חברה מוכרת שנותנת הסבר מלא על המוצר ואחריות לטווח ארוך ככל שניתן. כל קלוח זקוק לחברה אמינה שתהיה אחראית למוצריה ולא תותיר אותו אובד עצות אם הם יפסיקו לתפקד.

לפני הרכישה יש לברר האם הרתכת מתאימה להזנה של כל סוגי המתכות, או רק של חלקן, ורצוי כמובן לבחור בזאת שמתאימה לכל סוגי המתכות. ניתן למצוא רתכות בעוצמות שונות כפי שיש מבחר של מנוף קרן מסוגים שונים, חשוב לדעת לאיזה עבודות רתכות הן מתאימות: כולן או חלקן ומהם המאפיינים הטכניים כלומר הזרם הנדרש, המתח, ההספק ומספר מצבי הריתוך. כמובן שהגדלת מספר המצבים תייקר את מחיר הרתכת, ולכן יש לשקול הסתפקות במספר מצבים נמוך, בהתאם לצרכים שלכם במוסך. פרמטרים נוסף הוא כמובן המחיר ומספר התשלומים האפשרי, וכן אורך תקופת האחריות (בדרך כלל שנה). לרכישת התכת יש השפעה רבה על איכות העבודה במוסך ולכן יש לעשות כל מאמץ כדי שתבואו על שכרכם.