איך בוחרים רצועה לגיטרה?

המאמר באדיבות MUSICMART

אם אתם מנגנים כבר תקופה בגיטרה אבל עדיין אין לכם רצועה מתאימה כך שתוכלו לנגן בעמידה וישיבה בנוחות מקסימלית, הגיע הזמן. 

לרכוש רצועה לגיטרה זה לא כמו לרכוש רצועה לתיק הצד שלכם, עליכם להתאים את הרצועה לסגנון העמידה שלכם בזמן שאתם מנגנים. המטרה היא בסופו של דבר שאתם תוכלו להתעסק אך ורק עם הפריטה בלי לחשוב על המשקל של הגיטרה.

דבר נוסף וחשוב הוא לבדוק שכאשר המשקל של הגיטרה נופל על הגוף, על הגב, הוא לא גורם לכם כאבים לאחר זמן ממושך. 

תתפלאו, אבל רצועה טובה יכולה לעשות את ההבדל בין חוויית נגינה טובה לבין חווית נגינה גרועה. אז איך בוחרים רצועה לגיטרה? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

רצועה לגיטרה:

כדי לבחור רצועה לגיטרה, עליכם לבדוק ראשית את אזור הכתף. לרצועות טובות יש בדרך כלל תמיכה כל שהיא בכתף ככה שהרצועה לא לוחצת או משאירה סימן לאורך זמן.

אז בדקו את הפרט הזה אם הוא קיים ואם לא, תבקשו דגם שכן יש בו את כרית התמיכה בכתף. זה חשוב. בנוסף, גודל הרצועה אמור להתאים למידות הגוף שלכם וביחס של הגיטרה לכתף. 

כלומר, איפה הגיטרה ממוקמת כאשר אתם עומדים, כמה מרחק יש משם לכתף. אמנם יש רצועות מתכוונות אולם יש כאלו שיתאימו לכם בדיוק לגודל וזה עדיף. 

דבר נוסף שחשוב לבדוק זה את החיבור של הרצועה לגיטרה ואליכם. חשוב מאוד לוודא שאתם יכולים לנתק ולחבר את הרצועה בקלות. שני קלילים קטנים והגיטרה לא מחוברת. זה חשוב כי להתחיל להתעסק עם אבזמים כאלו ואחרים זה לא נעים בזמן הנגינה. 

אולי יעניין אותך גם סטנדים לגיטרה