איך לבחור מגשים לתקרה אקוסטית

מגשים לתקרה אקוסטית הם אריחים שצורתם מרובע המוחזקים ע"י מסגרת העשויה ממתכת. למרות שהם נקראים תקרה אקוסטית, לרוב לא מדובר על בידוד רעשים מבחוץ, אלא פיזור של הרעש בחדר בצורה אחידה בחלל החדר מה שמונע קולות הד. עבור בידוד אקוסטי אמיתי יש צורך בשכבה של צמר סלעים המסייעת בבידוד רעשים גם מבחוץ ומעניקה שקט בתוך החלל. 

היתרונות של מגשים לתקרה אקוסטית

פעמים רבות אנחנו רואים תקרת מגשים דווקא במקומות ציבוריים, הסיבה לכך היא היתרון שלהם באפשרות של שליפת מגש אחד ללא צורך במאמץ מיותר, שהרי מדובר במגשים נפרדים שאפשר לשלפם בקלות, מה שנותן אפשרות זריזה לעשות שינויים במערכות היושבות בתקרה כמו החשמל ושאר התשתיות, דבר שחשוב במיוחד במקומות ציבוריים בהם ישנה תקינה מחמירה של מערכות כיבוי אש וכדומה ולא פעם נדרשים לעשות בהם שינויים, תיקונים או הוספות. יתרון נוסף לתקרה האקוסטית היא זמן העבודה הקצר הנדרש עבור התקנה שלהם, התקנה של מגשים לתקרה אקוסטית יכולה להיות בתוך יומיים או שלושה מאחר וההתקנה היא פשוטה יחסית וקלה.

חשוב לדעת – איך לבחור מגשים לתקרה אקוסטית

כשנגשים לבחור תקרת מגשים אקוסטית צריך לדעת כי ישנם מגוון של אריחים ברמות שונות של איכות שמתאימות לצרכים שונים, כדי לבחור את הסוג הרצוי יש לבדוק היטב את הסוגים הקיימים בשוק כדי למנוע הוצאות מיותרות או להפך – לחסוך במקום לא נכון. לדוגמא מי שיחפש אריחים זולים ופשוטים יכול להסתפק באריחי קרטון דחוס, אמנם, הם לא מספקים כלל בידוד אקוסטי, ואינם עמידים לאורך זמן. לעומת זאת מי שצריך בידוד אקוסטי ישקיע קצת יותר וירכוש דווקא אריחים מינרלים להם יש דרוג של האקוסטיות. מי שמעוניין להשקיע באריחים נאים יותר, קיימים בשוק גם אריחים מעץ המתאימים לחדרי ישיבות ומשרדים השומרים על מראה עיצובי עדכני יותר של החלל. מידע נוסף באתר https://www.profirol.co.il