איך לטפל בעובש מאחורי ארון?

הצטברות עובש בכל מקום בבית היא מתכון בטוח לפגיעה ברכוש ולריחות לא נעימים ומשיכת מזיקים, כלומר גם סכנה בריאותית. לכן איתור עובש צריך להוביל לפעולה מיידית כדי למנוע את הסכנות הללו. אחד המקומות המועדים הצטברות עובש היא מאחורי ארונות, מאחר ששם שוררים תנאי לחות מתאימים להצטברות עובש.

עובש מורכב מפטריות רעילות וכאמור מזיק לבריאות ולא רק פוגע במראה הבית. התמודדות איתו כרוכה בטיפול בעובש בקירות על ידי חומרים כימיים. העובש פוגע בקירות ויכול להופיע בכל אחד מחדי הבית: סלון, מטבח, חדר שינה, חדר ילדים חדר עבודה או אמבטיה. באותה מידה הוא כמובן יכול לפגוע בקירות של מבנים אחרים כמו מפעלים, מוסדות ציבור ומשרדים והרחקתו היא הכרחית במסגרת התחזוקה השוטפת.

קראו בהרחבה על מהו עובש?

הדרך הנכונה לטיפול בעובש

הסרת העובש היא כאמור הכרח אבל טיפול נקודתי לא יסייע לטווח ארוך והעובש יופיע שוב ושוב. כמו כן אין לגרד את העובש מהקיר בשום אופן. גם צביעה לא תעזור ולא חיפויי גבס. הדרך הנכונה לטפל בעובש היא באמצעות טיפול איכותי של אנשי מקצוע מנוסים ואמינים, אליהם הגעתם באמצעות המלצות. טיפול איכותי ימנע את אפשרות ההופעה מחדש של העובש ולא יהיה רק פתרון נקודתי. כדאי לזכור שארונות סגורים הם מקום אידיאלי והיווצרות עובש, וזאת בשל חוסר האוורור בהם והלחות המצטברת, ולכן יש להיערך לכך ולהשתדל לדאוג לאוורור שלהם מדי פעם וכך למנוע את היווצרות העובש. 

אם בכל זאת נוצר עובש מאחורי הארון, בחדר רגיל או בחדר ארונות, צריך לטפל בו מיד ובאופן מקצועי בעזרת מומחים בתחום. אלה יפתרו את הבעיה ל ידי שימוש בצבעים מיוחדים נגד עובש. פתרון זה עדיף בהרבה על הנחת סופחי לחות, שאמנם מפחיתים את הלחות בחדר, אבל אינם פותרים את הבעיה. צבעים כאלה נמצאים אך ורק בחנויות של החברות המתמחות בתחום ולכן רצוי להזמין אשי מקצוע שיטפלו בבעיה מאשר לנסות לטפל בה בעצמכם. לפני ההזנה צריך לסכם על מחיר ולבדוק מהי תקופת האחריות המוצעת, כדי להתרשם אם מדובר בחברה אמינה.