'לו הייתי אי ירוק בים' – האם כל מטבח צריך אי?

אחד הטרנדים שמלווים אותנו בעיצוב ובניית בתים, נוגע להצבת משטח עבודה (הידוע גם בשם "אי" משמע: כמו אי שנמצא בלב ים ), שכל תקפידו הוא להקנות מקום נוסף שניתן לעבוד בו. עם זאת ועם השנים, הפך משטח זה גם לסמל סטטוס והוא מלווה משפחות עמידות אשר מעוניינות לעצב את ביתם בצורה נעימה, מזמינה וכזאת שנראית פרקטית ומודרנית.

מדוע רבים בוחרים במשטח עבודה מרכזי במטבח

כיום, ישנם לא מעט בתים ודירות בהם מותקן אי שנראה מעולה, ובנוי מחומרי גלם טובים כמו שיש איכותי ומשטחי עץ מלא. בכך רבים נהנים מיתרונות, כמו: מרחב נוסף לעבודה, יחידת עבודה פרקטית שבתוכה מגירות ומדפים, עיצוב יפה יותר, ומקום נוסף לאירוח וקיום ארוחות משפחתיות קטנות.

אבל האם כל מטבח צריך אי?

התשובה היא: לא תמיד. זה נכון שכאשר בוחרים אי למטבח מבית שיש ניר צבי מעוצב בצורה יפה המשולב בחומרי עץ או שיש – הבית נראה מעולה, והתוצאה היא מראה מעוצב מוקפד ואליטיסטי. ובכל זאת לא כל מטבח זקוק למשטח העבודה המסיבי והיקר הזה.

אז מהן האלטרנטיבות

מי שיש לו מטבח קטן, מי שלא רוצה להשקיע יותר מידי משאבים בשיפוצים, או בכלל: לא זקוק למשטח עבודה גדול – יוכל להתאים את המשטחים, את חללי האחסון ואת העיצוב של המרחב, בהתאם לצרכים שלו. באמצעות שימוש בחומרים כמו שיש, עץ, קרמיקה, חומרים ברי קיימא, ארונות ומדפים: ניתן להפוך את המטבח לפונקציונלי ולכזה שכיף לשהות בו.

חשוב לדעת כי שימוש בחומרים ברי קיימא כמו בארוניות יד שנייה לאחסון כלים, ארגזים גדולים עשויים עץ (שישמשו כמשטח עבודה מאולתר, אך מעוצב בקפידה), החלפת שיש המטבח לאיכותי כמו אבן קיסר, גרניט או אוניקס ועוד – כולם יהפכו את המטבח שלכם למקום מעוצב ופרקטי.

לסיכום, באמצעות יצירתיות ואנשי המקצוע הטובים ביותר, תוכלו להפוך את הבית שלכם למקום שכיף לבשל בו ונעים מאד לחיות בו.