באיזה תחום כדאי להשקיע 200 אלף ש"ח?

ההחלטה לגבי השקעה כספית בסך 200 אלף ₪,  נובעת מכמה גורמים ורק כאשר חושבים על כולם יחד, מקבלים החלטות מושכלות. 

הייעוד של כסף זה

השאלה הראשונה שהמשקיע צריך לשאול את עצמו היא אם הוא יזדקק לכסף הזה בזמן הקרוב או לא. אם הוא זקוק לכסף בקרוב, כדאי לבצע השקעה סולידית במניות כדי שבבוא הזמן אפשר יהיה למשוך את הכסף בקלות. לעומת זאת אם הלקוח לא צריך כרגע כסף זה, האופציה הטובה ביותר להשקיע בנדל"ן. 

אופציות של נדל"ן 

בשנים האחרונות השווי של הנכסים בישראל בכל מקום הן במרכז הארץ והן בפריפריה עלה בצורה מאוד מאוד משמעותית. גם מי שישקיע בנכסים בחו"ל זכה לרווחים נאים וגם הערך של בתים רבים מעבר לים עלה במובן משתנה בין המדינות השונות.

נדל"ן היא האופציה הטובה ביותר. אפשר להשקיע בישראל ולשלם את ה-200 אלף ש"ח תשלום ראשוני ולאחר מכן לקחת משכנתא כדי להשלים את כלל העלות של הנכס. כאשר קונים נכס להשקעה התוכנית היא להשכיר אותו בדרך כלל ולכן דמי השכירות שהם הכנסה פסיבית של כל משקיע יממנו  למעשה את המשכנתא.

בתום תשלומי המשכנתא,  הנכס יהיה כל כולו בבעלותו של בעל הנכס.  היתרון הוא שבינתיים הוא גם זכה בהכנסה פסיבית מדי חודש והוא גם הצליח לרכוש נכס במחיר מסוים שלאחר כמה שנים שווה הרבה יותר כסף ומדובר בדרך כלל בקפיצה מאוד משמעותית.

בכל שלב בעל הנכס יכול למכור את הנכס לממש אותו ולקבל עבורו סכום גבוה מכל השקעה אחרת. כך הוא יכול למכור דירה זו ולרכוש דירה גדולה יותר, או במיקום טוב יותר וכך כל הזמן לשמור על ההון.

אולי יעניין אותך גם איפה לקנות דירה בחו"ל