התקנת אזעקות לבית – האם זה אשכרה מבריח גנבים?

מערכת של אזעקה מקצועית היא אמצעי אבטחה ביתית מקובל. השילוב בין מערכת של צופרים לבין גלאים שמזהים תנועה, גלאי נפח או גלאי פריצה, נכנס לפעולה ברגע האמת. כאשר המערכת דרוכה וישנה פרצת אבטחה, הצופרים נכנסים לפעולה. כפי שנסביר בשורות הבאות התקנת אזעקות לבית זו פעולה מתבקשת והיא בהחלט מבריחה גנבים בשעת הצורך. 

מה קורה כאשר האזעקה מופעלת 

על מנת שאזעקה תפעל כמו שצריך, יש למקם בנקודות מפתח את לוח הבקרה, צופרים מרעישים וגלאים שונים. ניתן לחבר לחלונות או לסורגים אמצעים שיזהו כניסה לא חוקית. ניתן להציב גלאי נפח שמזהים תנועה והימצאות גורם לא רצוי. לאחר התקנת אזעקות לבית, לפני יציאה מהבית מפעילים ודורכים את האזעקה. ברגע שגנב מנסה להיכנס מתבצעים שני דברים. ראשית, הצופרים מתחילים לילל בקול רם. יללות הצופרים כה חזקות שלרוב הגנבים בורחים ומסתלקים. בנוסף, המערכת יכולה לשלוח התראה למכשיר הסלולרי של בני הבית. במידה וישנו חיבור למוקד אבטחה, גם המוקד יקבל התראה על הפריצה. 

הגנבים מעדיפים טרף קל לא מאובטח

בבתים רבים נהוג לתלות שלט או להציב מדבקה המודיעים על כך שהמקום מאובטח. זה אולי נשמע מפתיע ובתחילה לא ברור למה להודיע שבוצעה התקנת אזעקות לבית, אבל יש בזה היגיון. הגנב הממוצע לא ירצה להתעסק עם אזעקה משוכללת. לפרוץ דלת או חלון ואחר כך להתגבר על אזעקה זה לא דבר פשוט כלל. לכן, לרוב הגנבים שמזהים כי בית זה או דירה זאת מאובטחים היטב יעדיפו לחפש לעצמם טרף קל אחר. הדבר היחיד שצריך לזכור זה להפעיל את האזעקה כשיוצאים מהבית. למעשה יש כיום אפשרות להפעיל או לכבות את האזעקה גם מרחוק, בעזרת אפליקציה מאובטחת המחוברת לרשת הביתית. 

אולי יעניין אותך גם התקנת קודן לבניין