האם אפשר לשטוף סכום חד פעמי?

אחת השאלות החשובות ביותר שאנשים רבים שואלים את עצמם כאשר הם רוכשים צלחות חד פעמיות או  סכו"ם חד פעמי הוא האם ניתן להשתמש בו פעם שנייה זוהי אחת השאלות החשובות ביותר היכולה להשפיע על רבים אם לרכוש אכן סכו"ם חד פעמי או לא. 

במאמר זה ננסה לענות על התשובה הזאת על מנת לתת לאלו המתלבטים תמונה מלאה. 

מהו סכו"ם חד פעמי? 

על מנת לענות על השאלה יש להסביר מהו סכו"ם חד פעמי זהו ראשי תיבות של המילים סכין מזלג וכף . חד פעמי אלו סכין כף ומזלג שניתן להשתמש בהם פעם אחת. הם עשויים מפלסטיק קשיח שמגיע במגוון רחב של צבעים. נוסף לסכו"ם מחומר זה ניתן למצוא גם צלחות, כוסות ואף קופסאות חד פעמיות לשימושים שונים.

האם ניתן לשטוף כלים חד פעמיים?

על מנת לענות על השאלה הזו בצורה מלאה יש צורך להבחין בין שני סוגי של סכו"ם חד פעמי: 

סכו"ם שעשוי מפלסטיק : זהו סכו"ם שעשוי מפלסטיק זול במיוחד ניתן לשטוף אותו פעם אחת  בלבד וזהו.  

סכום שעשוי מאלומיניום – זהו סכו"ם שדומה לאמיתי לפעמים לא ניתן להבחין בינו לבין סכו"ם אמיתי. הוא מעוצב מאד ויוקרתי עמיד וחזק ולא נשבר. 

אם כך ניתן לראות כי ישנם שני סוגים של סכו"ם חד פעמי. הסכו"ם החד פעמי הזול שלא ניתן לשטוף אותו ולהשתמש בו ואילו הסכו"ם החד פעמי היותר איכותי וניתן לשטוף אותו ולהשתמש בו מספר פעמים רב. למרות שהוא מוגדר כחד פעמי. 

ולכן על מנת לענות על השאלה הזו יש להבחין בין הסכו"ם שרוכשים סכו"ם חד פעמי זול העשוי מפלסטיק שאינו איכותי לא ניתן לשטוף פעמים רבות ואילו סכו"ם העשוי מאלמונים חזק במיוחד ויוקרתי במיוחד ניתן לשטוף מספר פעמים עד הזריקה לפח בסופו של דבר.