טיפול אונליין – למי זה מתאים?

בעבר, כל מי שהיה זקוק לעזרה נפשית, עשה את זה מתוך הכרח ממש רק כאשר כבר הרגיש שהגיעו מים עד נפש. אנשים התביישו לעשות את הצעד הזה ולפנות אל פסיכולוג. הייתה סטיגמה נורא קשה על כל מי שסבל מבעיה נפשית מכל סוג שהוא כאשר אדם כזה תמיד קיבל מיד את התווית – משוגע. אך היום כל זה כבר נראה אחרת לגמרי.

היום יודע כל מי שסובל מקושי נפשי כלשהו ולא לגמרי משנה אם אלו הן חרדות או לחצים או בעיות חמורות ומשמעותיות הרבה יותר. הפנייה אל הפסיכולוג היא די אוטומטית והיא נעשית בלי הרבה התלבטויות.

טיפול פרונטלי או טיפול אונליין?

אז האמת היא שהדילמה הזו לא הייתה קיימת עד לא מזמן. היות ועד כה לא היה בכלל רעיון כזה של טיפול שלא נעשה אחד על אחד כאשר המטופל יושב מול המטפל.

זו הייתה הדרך הכי מקובלת והכי רגילה ולא היה כלל וכלל משהו אחר.

אך היום, במיוחד עם הופעת הקורונה נעשים הרבה מאוד דברים גם מרחוק באמצעות כלי המדיה השונים. אלו מאפשרים להעניק למטופלים טיפולים אונליין כאשר אלו נשארים באזור הנוחות שלהם ונהנים מטיפול אישי מול המטפל אך בלי לצאת מהבית.

למי מתאים טיפול אונליין?

אז למי בעצם מתאים טיפול כזה הנעשה אונליין?

אז כאן חשוב להבין כי טיפול אונליין הוא ממש כמו כל טיפול רגיל אחר עם הבדל אחד. המטופל לא יושב עם כורסת המטופל בקליניקה של המטפל אך מנגד הוא מקבל יחס אישי ופרטני כאילו הוא ממש יושב על כיסא המטופל בתוך הקליניקה.

מחפשים פסיכולוג מומלץ בירושלים? בקרו באתר >>>

על כן, מתאים טיפול כזה לכל אדם שמתקשה לצאת מהבית כמו אדם מבוגר, אדם מוגבל או סתם כך אדם שלא במיטבו והוא לא רוצה לוותר על הטיפול.