מורים פרטיים – איך בוחרים נכון

מזה מספר עשורים, כמות התלמידים, הן בבתי ספר יסודיים והן בתיכונים (וכן גם לאחר מכן), אשר נעזרים בשירותים של מורים פרטיים נמצא בעלייה.

יש לכך הסברים שונים, החל מהעובדה שלמערכת החינוך קשה מאוד לעזור לתלמידים שמתקשים בלימודים להגיע אל הנקודה בה הם יוכלו להסתדר בכוחות עצמם, מבלי להיעזר במורה פרטי, המשך בכך, שהרבה תלמידים מעדיפים ללמוד עם מורה פרטי בגלל היחס האישי שהם מקבלים ממנו, וכלה בעובדה שהורים רבים רוצים שהילדים שלהם ילמדו הכי טוב שאפשר, גם אם זה אומר שעליהם להשקיע כסף בהעסקת מורה פרטי.

מן הסתם, הביקוש יצר היצע, ואנחנו יכולים למצוא היום הרבה מורים פרטיים כמעט בכל מקצוע, בוודאי במקצועות שנחשבים ממילא לקשים, כמו מתמטיקה (על כל נגזרותיה השונות), אנגלית, לשון, וכן מקצועות ייחודים כמו פיזיקה, כימיה וכדומה. המורים מגיעים, בדרך כלל, מתחום הלימוד, קרי הם מורים בבתי ספר או היו מורים בבתי ספר, סטודנטים לתחום וכן בוגרים של המקצוע.

כעת השאלה הנשאלת היא, כיצד אנחנו יכולים לבחור מורים פרטיים בצורה נכונה עבור שיעורים פרטיים במתמטיקה למשל. יש כמה פרמטרים, נקודות שאנחנו צריכים להתייחס אליהן.

נקודה ראשונה, חשוב שאנחנו נכיר את המורה, נדע מה הניסיון שיש לו בתחום וכיצד הוא הגיע אליו. חשוב שאנחנו גם נדע, כמה שנים הוא מורה פרטי ומן הסתם, האם יש עליו המלצות. אנחנו יכולים להיעזר במורים מבית הספר או בהורים של תלמידים אחרים, בשביל לקבל המלצות.

נקודה שנייה, חשוב שאנחנו נבדוק האם המורה מתאים ללמד את הילדים שלנו. זה אומר, האם הוא מלמד ילדים בגיל ובכיתות שלהם, האם הוא נחשב למורה שמספק יחס טוב, האם יש כימיה בינו לבין הילדים.

נקודה שלישית, איפה נערכים הלימודים ובאילו שעות. מוטב שהלימודים ייערכו אצלנו בבית וכמובן בשעות שאנחנו נמצאים ולא בשעות שהוא נמצא לבד עם הילד.

נקודה רביעית, יש לבדוק את הזמינות של המורה לילד שלנו. האם הוא יכול לספק לו שיעור שבועי או יותר מזה, האם בתקופת מבחנים הוא יכול לספק מרתון של שיעורים במידה ויש צורך ועוד.