איפה הכי כדאי להשקיע נדל"ן

השקעת נדל"ן הינה ריסקית, יש לשקול ולבחון היטב את כל האפשרויות לפני שמחליטים להשקיע.

זוהי בחירתכם החופשית והאישית, בהתאם לדרישות וליכולת שלכם, להחליט באיזו מדינה תרצו להשקיע את כספי הנדל"ן שלכם.

בכל מדינה ישנם חוקים שונים, מיסים, מחירים ועוד… שמשפיעים על ההחלטה באופן ישיר וגורמים לאדם לבחור במקום מסוים לעומת מקום אחר.
כדאי וחשוב להיות שקולים כשמחליטים לבצע השקעות נדל"ן בחו"ל!

 

כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני השקעה בנדל"ן


 

  • הסיכונים השונים: רמת הסיכון בעסקת הנדל"ן משתנה מאוד בכל דירה או נכס. עליכם לקחת בחשבון את השווי הצפוי לכם מביצוע העסקה, לוודא שהנכם תחת טיפולה של חברה מקצועית ואמינה, שיש ביקוש לדיור באותו אזור וכמובן להשוות בין המחירים הממוצעים של שאר הנכסים באזור.

 

  • מיקום הנכס: המיקום הינו קריטי, כמו שאחנו רגילים לשמוע פה בישראל את צירוף המילים: מיקום, מיקום, מיקום, כך יהיה נכון הדבר בכל מדינה אחרת. אין ספק שאזור מרכזי, שקרוב לתחנות הרכבת, לחנויות רבות, למרכז מסחרי וכדומה, יהיה יקר יותר ובהתאם גם ייחטף מהר יותר בשל הרווחים הצפויים ממנו. יש לבדוק היטב את רמת הביקוש של האיזור בו אתם מתכננים להשקיע את כספכם, מכיוון שאינכם בהכרח תושבי המדינה ותצטרכו לעשות מחקר מקדים ומעמיק.

  • מצב כלכלי במדינת היעד: מצבה הכלכלי ומצב שוק ההון של המדינה בה הנכם מעוניינים להשקיע הם קריטיים ומחובתכם לברר את הנושאים הללו מראש, כדי שתוכלו להבטיח לעצמכם עסקה בטוחה, שתצאו ממנה מורווחים ושלא יהיו הפתעות לא נעימות בדרך.
    לדוגמה – בחרתם לבצע השקעות נדל"ן באנגליה, חשוב לעשות חקר מעמיק על כספי המיסים וכו'.

  • מיסוי ומחירים: אלו הם הנושאים העיקריים שישפיעו על ההחלטה, איפה הכי כדאי להשקיע. לכן, מחקר מקדים ומעמיק על שיטת המיסוי למשקיעים וכן על תמחור הדירות באזורים השונים, יביא לסגירת עסקה משתלמת ואיכותית.

 

מדינה לדוגמא- אנגליה

במהלך השנים האחרונות, אנגליה העלתה את הביקוש למשקיעים, להגיע ולהשקיע בנדל"ן בשטחיה, בעזרת הטבות ויתרונות רבים שכדאי להכיר.

חלק מהיתרונות העיקריים שהוצגו בפני המשקיעים הם: מדינה בעלת כלכלה חזקה, מטבע עם ערך שירד המון, מדינה שרשומה בטאבו, מיסים נוחים וחברות מקצועיות לניהול ההשקעה.