ניתוח מחיצת אף – מה בדיוק מתבצע בניתוח?

מחיצות האף מטרתן לחלק את האף שלנו לשני חלקים ובכך לייצר נחיריים שהן אותן מחיצות שמכניסות אוויר לריאות. המחיצות עשויות סחוס ועצם ונחשבות שבריריות ועדינות יותר ביחס לחומרים ואיברים אחרים שקיימים בגוף האדם. מחיצת אף יכולה להינזק בשל מגוון סיבות החל מבשל מום גנטי עד למכה או פגיעה פנימית וחיצונית, התפתחות שאינה תקינה וגם במקרים של חירור המחיצה בשל כניסה של חומרים רעילים לגוף. 

ניתוח מחיצת אף – כיצד זה מתבצע?

כשאנו זקוקים לניתוח מחיצת אף, אנו זקוקים לו בשל מחיצה עקומה או מחוררת ויש מקרים של בעיות בריאות שנגרמות בשל מחיצה עקומה או לא תקינה כמו קושי לנשום, כאבי ראש, ושאר בעיות פיזיות שעלולות להפוך לגרועות יותר. במקרים כאלה ינסו מומחי אף אוזן גרון לבצע אבחון נכון של מצב המחיצות ולאחר סדרת צילומים/ בדיקות באמצעות מצלמה, ומישושים באזור האף – יחליטו אם יש לעבור ניתוח או שניתן לטפל בבעיה בדרכים אחרות. 

במקרה שיבחר ניתוח, יבצע רופא מומחה חיתוך קל של עור הפנים ולאחר מכן יחדיר צינור זעיר עם מצלמה שמשדרת את תמונת הפנים ובכך מאפשרת לבצע פעולות ניתוחיות. בעת הניתוח המומחה מיישר את המחיצה, משייף את העצם בעת הצורך, מעצב את צורת הסחוס מחדש או מסיר רקמות שיש להסיר. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה או מקומית והוא אורך כשעה בממוצע. לאחר מכן ירגישו רוב המטופלים כי הם יכולים לנשום באופן סדיר וכי אפם תקין ונכון מבחינה אסתטית. 

ההתאוששות מהניתוח היא בדרך כלל שבועיים שבהם יצטרך המנותח לנוח, לשמור על תזונה נכונה ולחזור לנשימה סדירה ונעימה: בהדרגה. 

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לבקר באתר: https://nose.co.il/