קצביה בתל אביב

לא פעם אנחנו מחפשים אחר הקצביה המובחרת באזור מגורנו. כדי למצוא את הטובה ביותר, נראה שמעבר לעשות עליה חיפוש סתמי בגוגל, תוכלו לבחור לפי הטעמים והמחירים שלה בפועל. אז איך למצוא את הקצביה הטובה ביותר אם אתם גרים באזור תל אביב?

 

קצביה בתל אביב

לפני שאתם יוצאים בחיפוש אחר קצביה בתל אביב, כדאי לתדעו שאם אתם גרים באזור תל אביב, אתם ממש ליד הקצביות הטובות ביותר. באזור המרכז ניתן למצוא מבחר גדול של אטליזים ומעדניות בשר באיכות ובכשרות מעולה.

 

למה כדאי לאכול בשר טוב?

בשר, דגים ועופות, מכילים ברזל את מה שמסייע במניעת אנמיה מכיוון שהגוף שסופג ברזל, טוב יותר מברזל שאינו מין החי, והוא מזין את הגול שלנו בשלל וויטמינים הנחוצים לו.

 

מהו בשר טוב?

בשר הוא מקור טוב לחלבון, ויטמינים ומינרלים בתזונה. עם זאת, אם אתם אוכלים יותר מ- 90 גרם (משקל מבושל) של בשר אדום ומעובד ביום, משרד הבריאות ממליץ לכם להוריד ל- 70 גרם, שהיא הצריכה היומית הממוצעת.

בחירה בריאה יותר, יכולה לעזור לכם לאכול בשר כחלק מתזונה בריאה ומאוזנת, אך יש בשרים עשירים בשומן רווי, מה שעלול להעלות את רמות הכולסטרול בדם.

 

בשר אדום

אם אתם אוכלים הרבה בשר אדום ומעובד, מומלץ לקצץ בו מעט, מכיוון שככל הנראה יש קשר בין בשר אדום ומעובד לסרטן המעי.

בשרים כמו עוף, כבש ובקר – כולם עשירים בחלבון. תזונה מאוזנת יכולה לכלול חלבון מבשר, כמו גם ממקורות שאינם מן החי כמו שעועית וקטניות. בשר אדום מספק לנו ברזל, ובשר הוא גם אחד המקורות העיקריים לוויטמין B12 שתורם לנו רבות.