חומר לאיטום- האם יש תחליף לזפת?

איטום גג הרמטי ואיכותי הוא דבר חשוב מאוד. מטרתו של גג מבנה הוא להוות את ההגנה הטובה ביותר הן על המבנה והן על השוהים בתוכו ולכן, גג אשר לא אטום באופן הרמטי, חייב לעבור תהליך איטום איכותי ויעיל יותר. חשוב מאוד לדעת שגג מבנה שלא אטום על ידי חומר איטום חזק ומתאים לו, הוא גג אשר יגרום לנזילות מים בתוך הבית בעונות הגשומות, לרטיבות בקירות ובתקרה, לעובש בתוך הבית, לריח לא טוב ועוד. כיום קיימים מגוון חומרי איטום הרלוונטיים לצורך איטום גגות וחשוב מאוד שכל אדם יבחר את החומרים המתאימים ביותר לגג ביתו.

 

כיצד בוחרים חומר איטום לאיטום הגג

בעבר הלא רחוק, החומר הבלעדי והטוב ביותר עבור איטום גגות היה הזפת. גם היום ישנם לא מעט אנשים אשר אינם מחליפים את הזפת המסורתי מתוך ידיעה שמדובר בחומר האיטום הטוב והיעיל ביותר שיכול להיות. אולם, חשוב מאוד לזכור שככל שהעולם מתקדם, כך גם מתקדמים האופציות בכל התחומים לרבות חומרי איטום לגגות. על אף שהזפת מהווה חומר איטום איכותי וזול עבור איטום, הרי שיש לו חסרונות.

כך לדוגמא: מכיוון שהזפת הוא שחור, הרי שלא פעם הבידוד של הבית איננו מספיק איכותי בגינו והוא יגרום למבנה להתחמם יתר על המידה. כיום ניתן לבחור בחומרי איטום מתקדמים יותר כגון: יריעות ביטומניות אשר מהווה את אחד מחומרי האיטום האיכותיים ביותר הקיימים כיום בשוק וכן, סילרים לאיטום ועוד.

 

לבחור בטובים ביותר עבור איטום גגות

בטרם אתם בוחרים את אנשי המקצוע הרלוונטיים לכם עבור איטום הגג שלכם באמצעות זפת, כדאי מאוד שתבחנו את האופציות האחרות בתחום חומרים לאיטום גגות. קיימים כיום לא מעט חומרי איטום ובעל מקצוע העוסק בתחום האיטום באופן מקצועי ומיומן, ידע כיצד להתאים לכל סוג של גג את חומר האיטום המתאים לו ביותר ובעיקר, להציע לכם אלטרנטיבות ראויות לאיטום הגג שלכם באמצעות זפת.

א.משי איטום היא חברה מקצועית ואמינה שכדאי לבדוק כשאתם מחפשים אחר איש המקצוע המתאים. כל גג דורש חומר איטום ואיכות איטום אחרת וזאת בשל המבנה שלו ופרמטרים שונים שאנשי המקצוע יודעים לבחון.