טאבון אוני – כל מה שצריך לדעת

טאבון, זו מילת הקסם שרודפת אחרי מבשלים חובבים במשך שנים. אם רק היה להם טאבון משלהם, אז, אנשים היו מתחננים לעוד ממה שהם עושים.

קסמי הטאבון הם לא מהיום, נתחי בשר, פיצות וכל הדברים הטובים באמת עברו דרכו, אבל הוא לא היה זמין לאף אחד. רק פיצריות, מסעדות גדולות ואולמות יכלו להרשות לעצמם לרכוש טאבון ולתחזק אותו עם גזירי עצים שנשרפים במהירות עקב החום הרב.

אבל היום, יש גם טאבון ביתי וזה אומר שאם יש לכם מתכון טוב לפיצה, יש מצב שאתם לא צריכים לקנות יותר בפיצרייה, פשוט יש לכם אותה בבית.

הנה כל מה שצריך לדעת על הטאבון הביתי.

טאבון אוני לכל אחד בכל בית:

הייחודיות של הטאבון היא בצורתו הקשתית ובמשטח האפייה שלו. כמובן שהצורה הקשתית מייצרת תהליך בישול אחר, צרפו לזה את משטח האבנים הלוהט, את גזירי העצים הנשרפים ואתם מקבלים מאפים, בשרים וכל מה שעובר דרכו בצורה נכונה, משודרג לפחות בפי שניים.

אז איך בדיוק טאבון אוני יכול להיות ביתי? אז זהו, שהטכנולוגיה של היום סידרה את עניין הגודל והצורה וטאבון מהיום, יכול להיות גם מרובע, כאשר פיזור החום הוא בדיוק כמו טאבון קשת.

יכול להיות שאתם מודאגים בגלל חומרי הבעירה, לא קל להלעיט את התנור הרעב בגזירי עצים בכל פעם, מה גם שהשריפה היא גבוהה ומגיעה למאות מעלות, ככה שהעצים היבשים נשרפים במהירות.

אבל בטאבון הביתי אתם יכולים לקבל שילוב של גז ועצים. זה אומר שבעירת הגז יכולה לפעול באופן עצמאי ולהוות מקור החום של הטאבון או בצירוף עם גזירי עצים. החום של הגז לבדו יכול להגיע ל500 מעלות.