הילד שלכם לא רוצה לישון אצל חברים, הפתרון במאמר הבא של ד"ר קובי שגיא

ילדים בגילאי הגן ובית הספר אוהבים לישון מדי פעם אצל חבר זה או אחר. אם הילד שלכם אינו מעוניין להצטרף ליוזמה זו ועונה בשלילה לכל הזמנה שהוא מקבל מחבר, הסיבה נעוצה בכך שהוא מתבייש בעובדה שהוא עדיין מרטיב בלילה, הן אם מדובר במקרים שקורים בכל לילה והן אם מדובר במקרים הקורים כמה פעמים במהלך השבוע, משתף ד"ר קובי שגיא

הילד אינו מעוניין להימצא במצבים מביכים שבהם יקום בבוקר בביתו של החבר וירגיש שבגדיו והמצעים רטובים וקיים ריח לא נעים של שתן ברחבי החדר. התחושה הזו היא מאד לא נעימה ובדרך כלל הילד יבקש מהוריו להגיע באופן מידי ולקחת אותו לביתו כדי שיתקלח, ילבש בגדים נקיים וירגיש בנוח. 

הבדיקות הרפואיות של ד"ר קובי שגיא לבעיית ההרטבה 

אי הנעימות של הילד עלולה לגרום למשקעים פסיכולוגיים ואף לנידוי חברתי ולכן קיימת חשיבות רבה לטיפול בבעיה הקיימת כדי שהיא תיעלם בקצב המסוגלות של הילד.

בקליניקה של ד"ר קובי שגיא בוחנים את מצבו הבריאותי של הילד כדי לשלול בעיות רפואיות כמו זיהומים תכופים בדרכי השתן, אפילפסיה או בעיה ספציפית בעמוד השדרה. אם קיימת אחת מהסיבות הללו, היא עלולה להשפיע על מנגנון כיווץ שריר הסוגר ולכן הילד מתקשה להתאפק במהלך שעות הלילה והשתן יוצא באופן טבעי במיטתו.

אם אין כל בעיה בריאותית, מוודאים שגם מבחינה פסיכולוגית הכול תקין, שהילד חי חיים נורמטיביים ולא נחשף לבעיות המשפיעות על חייו באופן מהותי כמו אלימות במשפחה, אם חווה תקיפה מינית או פיזית, אם הוא שומע לאורך כל היום מריבות בין הוריו או כל בעיה משמעותית הגורמת למצב זה. 

הפתרון של ד"ר קובי שגיא אשר מוכיח את עצמו כבר שנים רבות 

הניסיון הרב של ד"ר קובי שגיא הוביל להמצאת פטנט יוצא דופן המקנה הרגלים חדשים לילדים הסובלים מהרטבה לילית. מדובר בזמזם אשר מחובר למיטתו של הילד ומתריע בכל פעם שהוא מתחיל להטיל שתן במיטה. בזכות ההתרעה, הילד מגבש את המנגנון התת הכרתי, מכווץ את שריר הסוגר והולך לשירותים.