אלו הם השירותים שאתם יכולים לקבל בבתי אבות

הנה הגעתם לגיל הזהב, גיל שבו אתם אמורים להנות מאיכות חיים טובה. מי שעבר את גיל הפרישה יודע כי כעת עליו לנצל את מהלך יומו כדי לעשות את מה שהוא אוהב ולבלות בחיק החברים והמשפחה. אבל מה קורה כשיש מוגבלות בניידות? או בזמן בעיות בריאות שמעיבות על חייכם? ומה עושים כשאין בקרבתכם משפחה שתוכל לטפל בכם? רבים מהקשישים בישראל בוחרים לעבור לדיור מוגן או לבית אבות איכותי. בעוד שרבים נאלצים לעשות את הצעד הזה כאשר הם מגיעים למצבים של תשישות נפש או למצב בריאותי שמגביל אותם בתנועה.

מהם השירותים שאפשר לקבל בבתי אבות?

לפני שנפרט אודות השירותים השונים, חשוב לדעת כי כלל בתי האבות בארץ חייבים להיות מקצועיים וכאלה שיש להם תעודות מתאימות. שימו לב בבחירת בית אבות כי אתם בוחרים מקום ראוי ונקי, סטרילי ומקצועי שקיבל את כל תווי התקן הדרושים כדי להמשיך לעבוד ולהעניק בית חם ושירות טוב לקשישים. אם תבחרו בבית אבות מומלץ, תוכלו לקבל מספר שירותים עיקריים, ביניהם:

דיור תומך

מחלקות שקיימות במרבית בתי האבות מציעות דיור לקשישים עצמאיים. דיור תומך מתאים לתשושי גוף ונפש נפש והוא מציע סיוע יום יומי למי שיכולת התפקוד שלהם התדרדרה. הסביבה בדיור מוגן חיבת להיות חברתית עוטפת ותומכת על מנת שהקשיש ירגיש בתוכה הכי טוב שאפשר.

חדרים פרטיים ונעימים לחיים בריאים ואיכותיים

בתי אבות חייבים להכיל חדרים פרטיים ונעימים למגורים. וודאו כי המקום שבו אתם בוחרים לחיות בתוכו, מציע לכם חדר נקי ומסודרים שירותים ומקלחת פרטיים, מיטה נוחה וארון. בדקו איזה חפצים אפשר להביא עמכם למקום.

שירותי בריאות

קשישים בגילים שונים אשר נמצאים במצב בריאותי כזה או אחר: חייבים לקבל שירותי רפואה צמודים. בחרו בית אבות שמציע בית מרקחת זמין, רופאים ואחיות זמינים וצוות מטפל שמודע לכל הצרכים של הקשיש. אם מדובר במגורים במחלקה סיעודית, חייבים  להיות במקום עגלות החייאה, כלים סניטריים ושאר מכשירים לביצוע בדיקות ולהצלת חיים.

חדר אוכל

בתי אבות עליהם להציע אוכל בריא ומזין. בכול בית אבות חייב להיות חדר אוכל נוח וזמין נקי ונעים. בכך אפשר לשמור על בריאות ולשמור על איכות החיים.