טיפים לטיפול בכאבי אגן

כאבי אגן הם בעיה שמאפיינת בעיקר נשים בשנות העשרים והשלושים לחייהן וזאת עקב שינויים שחלים על הגוף שלהם במהלך השנים כגון: דלקות בשתן, כאבי מחזור, לחצים שמופעלים על האגן בתקופת ההיריון והלידה ועוד. יחד עם זאת יתכן מאוד שגם גברים יסבלו מכאבי אגן. מדובר על כאבים שיכולים להיות חד פעמיים או כאבים כרוניים. המכנה המשותף של כולם שהם לא קלים להתמודדות והם עלולים לגרום לסבל רב לאדם שחווה אותם. לא פעם ללא טיפול בסימפיזיוליזיס, כאבי אגן יכולים לפגוע בתפקוד היומיומי התקין של האדם. 

מהם הגורמים לכאבי אגן?

לכאבי אגן יש סיבות שונות. לעיתים מדובר על כאבי אגן שנובעים מאזורים מרוחקים יותר בגוף. במקרים אחרים הם תוצאה של בעיות שמופיעות באיברים שונים במערכת העיכול, או במערכת השתם והרבייה. הכאבים יכולים להופיע בעת קיום יחסי מין ועוד. כאבי אגן יכולים להצביע גם על מחלות שונות שהאדם סובל מהן. אצל נשים כאבי אגן יכולים להצביע על הריון חוץ רחמי, מחלות מין, כשלים במבנה האנטומי, זיהומי אגן, דלקת מפרקית של עצמות האגן ועוד.

כיצד מטפלים בכאבי אגן?

ניתן למצוא כיום דרכים שונות לטיפול בכאבי אגן. ראשית כל ניתן כיום למצוא טיפול חדשני בלייזר שיכול לסייע לאדם שסובל מהכאבים. שנית, ניתן להיעזר בתרופות שונות שהרופא יכול להמליץ עליהם וכן, כדאי לבדוק כמובן מהו המקור לכאבים ולטפל במקור על מנת לפתור את הבעיה מהשורש. לעיתים קרובות טיפולים מהרפואה האלטרנטיבית כגון: דיקור סיני או שימוש בצמחי מרפא יכולים לסייע להתמודדות עם הכאבים. אם מופיעים לכם כאבים באגן, חשוב מאוד לפנות לרופא שלכם על מנת שהוא יוכל לסייע לכם לבחון את הבעיה ולהציע לכם את הפתרון המתאים לכם ביותר, בין אם מדובר על טיפול בכאבי אגן בהריון או טיפול בכאבי אגן לגברים.