שתל שיניים שלא נקלט- מה עושים

לא פעם השתלת שיניים לא מצליחה. על אף שמדובר על אחוזים בודדים של השתלות שלא מצליחות, הרי שבמקרים שבהם שתל לא נקלט המטופל סובל מאוד. ישנן סיבות שונות שיכולות לגרום לכך ששתל לא נקלט. חשוב להכיר את הסיבות וכן, להבין מה כדאי לעשות במידה ושתל לא נקלט.

סיבות אפשריות לכך ששתל לא נקלט

ישנן סיבות שונות לכך ששתל לא נקלט כגון:

קיימים מקרים בהם שתלים דנטליים שנכשלו בשלבים מוקדמים בשל סיבות כגון: בעיה ספציפית בשתל, השתלה שמתבצעת באזור שבו קיים זיהום, בעיה בריאותית ממנה סובל המטופל ולא פעם גם בעיה בהחדרה של השתל.

ישנם מקרים שבהם הכישלון של השתלת השיניים הוא מאוחר וזאת בשל סיבות כגון: שתל שלא נקלט לאחר פרק זמן כלשהו בגין היגיינה אוראלית לא מספקת של המטופל, שיקום לא מספיק איכותי ועוד

לא פעם הכשלון של השתלות שיניים לא יבוא לידי ביטוי באופן מידי ולא פעם ידרשו מספר חודשים עד שיוכר בכך שההשתלה נכשלה. את תסמיני הכישלון המטופל יוכל לחוש. מדובר על כאבים באזור של השתל, אדמומיות או נפיחות. לעיתים יבואו לידי ביטוי כל התסמינים הללו יחד.

מה עושים כאשר שתל לא נקלט?

אם הגעתם למצב שבו השתל לא נקלט אצלכם, אתם בוודאי תוהים מהו הצעד הבא שעליכם לעשות. ראשית כל, חשוב מאוד לדעת כי עליכם  להעניק תקופת החלמה איכותית לאזור. משך תקופת ההחלמה תשתנה בין מטופל למטופל, אך היא עלולה להימשך מספר שבועות ואפילו מספר חודשים.

לאחר מכן, חשוב לגשת לרופא שיניים מקצועי מומחה להשתלות על מנת שהוא יאבחן את הסיבה לכישלון המדובר. ללא אבחון השתלה נוספת עלולה להגיע למצב של כשלון נוסף. איתור הסיבה צריך להתבצע באמצעות בדיקה יסודית ומדוקדקת. לאחר שמגלים מהי הסיבה יש לטפל בה ולבצע השתלה חוזרת.

>אנשים התעניינו גם ברשלנות רפואית דנטלית