צום מים – דגשים חשובים לגבי סדנאות צום מים

צום מים מהווה הזדמנות פז עבור אנשים רבים שרוצים לשבור דפוסים לא בריאים של אכילה רגשית, התמכרות לסוכר, אכילת ג'אנק פוד וקשת רחבה ומגוונת של התנהגויות מזיקות אשר קשורות לאוכל.

אבל על מנת שתוכלו להפיק את מרב התועלת מצום מים, הן עבור הגוף שלכם והן עבור הנפש שלכם, חשוב שתדעו כיצד להתנהג ומה לעשות במסגרת צום מים.

להלן מספר דגשים חשובים שיעזרו לכם לעבור סדנאות צום מים ביעילות ובקלות רבה יותר:

  • ההתחלה תשפיע על ההמשך – מה שתאכלו לפני שתתחילו בצום המים ישפיע על מידת ההצלחה, והיכולת שלכם להתמודד עם הצום, במידה דרמטית. חשוב שתשתמשו ביומיים שלפני תחילת הצום על מנת להכין את הגוף והנפש לקראת הצום. למעשה, אם תנקטו בצום חלקי כיום או יומיים לפני תחילת הצום, לגוף שלכם יהיה זמן לערוך את השינויים הנחוצים עבור הצום שלכם.
  • תעסיקו את המוח שלכם – בגלל שעבור אנשים רבים אוכל, ופעולת האכילה כשלעצמה, הם דברים רגשיים כל כך, חשוב שתעשו כמיטב יכולתכם על מנת לתת לתודעה שלכם מנוחה ממחשבות על אוכל (במיוחד כשהוא לא זמין, הרי אתם בצום…). זה הזמן המושלם להשלים ספרים שתמיד רציתם לקרוא ולא הספקתם, לתרגל מדיטציה או פשוט לנוח בלי להיות פעילים יותר מדי. ככל שתהיו עסוקים יותר, ככה יהיו לדפוסי ההתמכרות שלכם פחות אנרגיה לצוף אל פני השטח ולשבש את אחוזי ההצלחה שלכם במסגרת הצום.
  • כאשר אתם כבר מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה והצום מתחיל להגיע אל סופו, חשוב שתישארו רגועים ולא תתחילו לפנטז על פסטה ברוטב חלב קוקוס. למעשה, חשוב שתשברו את הצום בארוחה קלה או נשנוש, כמו פרי קטן.

אולי יעניין אותך גם לימודי תזונה