דרכים להתמודד עם שיגדון

יש מספר דרכים להתמודד עם שיגדון. בדומה למחלות ולתופעות בריאותיות אחרות ניתן לחלק בין הטיפול הקונבנציונאלי אותו ניתן לקבל אצל כל רופא מטעם קופת החולים, לבין טיפול טבעי. השנים שחולפות מוכיחות יותר ויותר כי טיפולים טבעיים עשויים להיות יעילים מאוד ולשפר את איכות החיים של אנשים שסובלים ממחלות כרוניות חמורות.

על הטיפול הקונבנציונאלי בשיגדון

כדי למנוע התקפים בקרב חולי גאוט ימליץ הרופא על נטילת כדורים שהפעולה שלהם היא הפחתת החומצה האורית בדם. כיום יש שני כדורים מוכרים, אלופורינול הוא כדור שהתפקיד שלו הוא להפחית את הייצור של החומצה האורית. ואילו פרובנסיד הוא כדור שהתפקיד שלו הוא להגביר את קצב ההפרשה של חומצה אורית בשתן. במידה ומחפשים טיפול בגאוט בשעת התקף אפשר למצוא מענה בתרופות שהמתווה שלהן הוא אנטי דלקתי וכן במשככי כאבים. תרופות אלו תוכלנה להקל על תסמיני הדלקת וכן על הכאבים שכרוכים בה.

על הטיפול הטבעי בגאוט

הטיפול טבעי בגאוט מורכב ממספר חלקים. ראשית יש להתאים לחולה תזונה דלת חלבון ופורינים. צריכת החלבון מוגבלת ל 0.8 גרם חלבון לכל ק"ג ממשקל גופו. פחמימות מורכבות ניתן לצרוך באופן חופשי. צריכה מועטת של שומן ובמיוחד שומן רווי וצריכת נוזלים חופשית.

לצד הנחיות תזונתיות אלו יונחו אנשים בעלי עודף משקל שחולים במחלה להפחית ממשקלם, שכן הפחתת המשקל תפחית משמעותית את התופעה ואת ההתקפים. בנוסף יונחה המטופל להפסיק צריכת אלכוהול.

תוספי תזונה לריפוי גאוט

במקום התרופות המוכרות מהטיפול הקונבנציונאלי בשיגדון, הטיפול הטבעי מציע תוספי תזונה בעלי השפעה מעולה למניעת שיגדון. מדובר על צמחי מרפא מיוחדים שהתכונה שלהם היא מניעת דלקת והפחתת רמת ח. השתן.

טיפול מקצועי ומעקב רציף

בין אם בחרתם לטפל בשיטה טבעית ובין אם בשיטה הקונבנציונאלית חשוב מאוד לזכור כי הטיפול חייב להתבצע בצורה יסודית ומקצועית מאוד, ובאחריות מלאה מצד הגורם המטפל. כיוון שרק כך ניתן להוביל את המטופל ולהנחות אותו להפחתת גורמי הסיכון להתפרצות גאוט. מעקב אחרי תגובות הגוף לטיפול יועיל במידה רבה, והתוצאות עשויות להיות טובות.

קראו עוד על: טיפול בגסטריטיס