מה חשוב לדעת על עובש בבית?

המאמר באדיבות http://en-ovesh.co.il

אתם מכירים אותו. הוא מופיע פתאום בשעה לא צפויה, הוא נראה תמיד כהה כמעט שחור או ירוק, וגורם לכם אי נחת ובטח שאינו בריא לכם. כן, אנחנו מדברים על עובש: 'פרסונה נון גרטה' שממש לא כדאי שתשהה במחיצתנו. עובש במבנה מונע מאיתנו להנות מאיכות חיים בעיקר משום שמדובר בפטרייה או נבג שמכיל חיידקים. מי שרוצה לשמור על בריאותו ועל בריאות הסובבים אותו חשוב שיבין מה המשמעות של הפטרייה המעיקה הזאת וידע כיצד ממגרים אותה. 

אז מה זה עובש? 

עובש הוא פטרייה שגדלה בתנאי גידול של לחות, של רקבון, בשל איטום שאינו תקין, או היעדר אוורור וניקיון, ומשאר סיבות אחרות שבעקבותיהן נוצרות פטריות. הנבגים של החומר השחור ירוק הזה יכולים להזיק לבריאות בעוד שהם נישאים באוויר ועלולים לגרום לדלקות, אלרגיות, בעיות בדרכי הנשימה וכולי. הנבג שהתפשט מסוכן לילדים ומבוגרים וגם לבעלי חיים, לכן חשוב לדעת כיצד מטפלים בו. 

איך נפטרים מעובש בבית?

כדי להפטר מהבעיה רבים בוחרים לנקות ולשפשף את הנבגים מהאזורים שבו הוא נמצא באמצעות מטלית וחומרי ניקיון ייעודים. שיטה זאת יכולה לעזור באופן רגעי לטשטוש העובש אבל הפטרייה תחזור למקום לאחר זמן קצר מהסיבה כי יש גם סוגים של עובש. במקרים כאלה דרושים מומחים ואנשי מקצוע שיאבחנו את מקור הבעיה, יסייעו למנוע חזרה של פטריות ונבגים ויבצעו ניקוי מקצועי והסרה טוטלית של הכתמים מכל מקום בבית. לאחר מכן יעשה סיוד של הקירות תוך הסרת סיליקון ישן במקרה הצורך וצביעת הקירות והאזורים הנגועים בחומר מונע עובש כמו גם בסיליקון חדש ומתאים. אז זה הזמן לפנות אל המומחים. בהצלחה!