מה חשוב לדעת על עובש בבית?

עובש

המאמר באדיבות http://en-ovesh.co.il

אתם מכירים אותו. הוא מופיע פתאום בשעה לא צפויה, הוא נראה תמיד כהה כמעט שחור או ירוק, וגורם לכם אי נחת ובטח שאינו בריא לכם. כן, אנחנו מדברים על עובש: 'פרסונה נון גרטה' שממש לא כדאי שתשהה במחיצתנו. עובש במבנה מונע מאיתנו להנות מאיכות חיים בעיקר משום שמדובר בפטרייה או נבג שמכיל חיידקים. מי שרוצה לשמור על בריאותו ועל בריאות הסובבים אותו חשוב שיבין מה המשמעות של הפטרייה המעיקה הזאת וידע כיצד ממגרים אותה. 

אז מה זה עובש? 

עובש הוא פטרייה שגדלה בתנאי גידול של לחות, של רקבון, בשל איטום שאינו תקין, או היעדר אוורור וניקיון, ומשאר סיבות אחרות שבעקבותיהן נוצרות פטריות. הנבגים של החומר השחור ירוק הזה יכולים להזיק לבריאות בעוד שהם נישאים באוויר ועלולים לגרום לדלקות, אלרגיות, בעיות בדרכי הנשימה וכולי. הנבג שהתפשט מסוכן לילדים ומבוגרים וגם לבעלי חיים, לכן חשוב לדעת כיצד מטפלים בו. 

איך נפטרים מעובש בבית?

כדי להפטר מהבעיה רבים בוחרים לנקות ולשפשף את הנבגים מהאזורים שבו הוא נמצא באמצעות מטלית וחומרי ניקיון ייעודים. שיטה זאת יכולה לעזור באופן רגעי לטשטוש העובש אבל הפטרייה תחזור למקום לאחר זמן קצר מהסיבה כי יש גם סוגים של עובש. במקרים כאלה דרושים מומחים ואנשי מקצוע שיאבחנו את מקור הבעיה, יסייעו למנוע חזרה של פטריות ונבגים ויבצעו ניקוי מקצועי והסרה טוטלית של הכתמים מכל מקום בבית. לאחר מכן יעשה סיוד של הקירות תוך הסרת סיליקון ישן במקרה הצורך וצביעת הקירות והאזורים הנגועים בחומר מונע עובש כמו גם בסיליקון חדש ומתאים. אז זה הזמן לפנות אל המומחים. בהצלחה! 

אהבתם את המאמר שתפו אותו בין חברים

02

אולי יעניין אתכם?

General
דניאל זריהן

למה נשים אוהבות פרחים?

החידה הקדומה הזו: למה נשים אוהבות פרחים? מהדהדת במוחם של אלפי גברים וסקרנים שלא מצליחים למצוא תשובה לשאלה הזו. אז ככה, האמת היא שיש לזה

קרא עוד »
General
דניאל זריהן

עד כמה חשוב לבצע בדיקת אל הרס

בעזרת בדיקות אל הרס ניתן לבצע איתור של נזילות ולעשות תיקונים  מבלי לגרום לשום נזק. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שכוללת שימוש במצלמה זעירה ושרוול שמוכנס לתוך

קרא עוד »

הישארו בקשר

הירשמו לניוזלייטר שלנו עוד היום ונדאג שתישארו מעודכנים

Copyright 2021 © All rights Reserved. Design by Elementor