מה סוגי האבנים בכליות שקיימים?

סוגי אבנים בכליות

לאנשים שסובלים מאבני בכליות לא ממש משנה ממה נגרם הסבל ומה השם המדויק של האבן שמסבה להם כל כך הרבה כאב. אך האמת היא שישנה משמעות רבה לסוג של האבן ולשם המדויק שלה. זאת בגלל שעל פי סוג האבן נקבע אופן הטיפול, ראו כאן סוגים שונים של אבנים בכליות.

האבנים בכליות יכולות להיות שונות מאוד זו מזו. יש את האבנים המכונות ציסטין. אלו הן אבנים המגיעות בדרך כלל בתורשה. כלומר מדובר באחת המתנות אותם מקבלים מההורים או אפילו מהדור שלפניהם, כלומר מסבא או סבתא.

חשוב לדעת כי אבנים מהסוג הזה הם לא ממש משהו שאפשר למנוע בצורה כלשהי הם יופיעו איכשהו אצל בני הדור הבא.

יש תורשה ברת ריפוי

יש עוד סוג של אבן המכונה – קלציום אוקסלט. האבן הזו היא גם כן מתנה מההורים ומהגנטיקה אך בניגוד לציסטין מדובר בסוג של אבן אותה כן אפשר לרפא ועליה ישנה אפשרות להשפיע. זו הסיה שכתבתנו כי יש בהחלט משמעות וחשיבות לזיהוי של האבן ושל הסוג הספציפי. כי בהחלט ישנה השפעה מכריעה מבחינת המחקר והמידע הרפואי המאפשר את הטיפול הנכון באבן.

אבנים מינרלים

יש אנשים שהמבנה הכלייתי שלהם אינו סטנדרטי. יש להם כיס בכליה אשר בו מצטבר חלק מהשתן והוא אינו מצליח להתנקז. כתוצאה מכך שוקעים המינרליים ונוצרים אבנים. האבנים הללו עשויות להיות מכאיבות מאוד במקרה והן מתמקמות באזורים אסטרטגיים.

חשוב לשים לב כי האבנים הללו אינן מתפתחות ומתרבות עוד ועוד. בכל מרה הפתרון של האבנים מהסוג הזה הוא בהרבה מאוד מהמקרים, ניתוח אשר בו מסלקים אותם ממקומם.

אז ברור שחשוב להכיר את סוגי האבנים כי רק כך ניתן לבחור את הטיפול הנכון והמתאים ולהקל על החולה.

> קראו גם על אבחון אבנים בכליות!

 

אהבתם את המאמר שתפו אותו בין חברים

02

אולי יעניין אתכם?

General
דניאל זריהן

עד כמה חשוב לבצע בדיקת אל הרס

בעזרת בדיקות אל הרס ניתן לבצע איתור של נזילות ולעשות תיקונים  מבלי לגרום לשום נזק. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שכוללת שימוש במצלמה זעירה ושרוול שמוכנס לתוך

קרא עוד »

הישארו בקשר

הירשמו לניוזלייטר שלנו עוד היום ונדאג שתישארו מעודכנים

Copyright 2021 © All rights Reserved. Design by Elementor