תביעת כתובה – מתי אפשר ומתי לא?

המאמר באדיבות יהודה אבלס טוען רבני

שטר התחייבות מוגדר בתור כתובה עליו חותם הבעל כאשר הוא נישא לאישה שלו. המסמך הזה מגדיר כי האישה תהיה זכאית לקבל את הסכום עליו קבעו הבעל והאישה במקרה של גירושין. בדרך כלל מדובר על סכום שבו הבעל והאישה הגיעו אליו לסיכום עוד בטרם הנישואין.

יש סיטואציות שבהם הכתובה לא תהיה רלוונטית יותר, כמו למשל אם ישנה אישה מורדת, אלימות מצד האישה או בגידה. גם במקרה השבו האישה פתחה את תיק הגירושין, היא עלולה להפסיד את הכתובה. על כן חשוב להתייעץ משפטית עם עורך דין על מנת שיוכל להאיר בפניכם את המצב ולהרחיב על הסיטואציה.

תכירו את המצב שלכם לפי החוק

הדרך הנכונה להתנהל בצורה אחראית זה להתחיל בכך שתכירו את המצב שלכם לפי החוק. כך לא תצטרכו להתמודד עם חוסר ודאות וזה בוודאי יוכל לעזור לכם לדעת בוודאות מה אתם צריכים לעשות בהתחשב בסיטואציה שבה אתם נמצאים. כך שאתם רק צריכים לקבל עזרה משפטית.

בעת הצורך ובמקרה של גירושין רצוי לפנות בהקדם אל עורך דין גירושין על מנת להבין בדיוק בפני מה אתם עומדים עם תביעת כתובה ואיך תוכלו לנצל את החוק לטובתכם כך שתוכלו להיות כמה שיותר מרוצים מהסיטואציה בה אתם נמצאים בסופו של דבר.

מומלץ לפנות לעורך דין גירושין

מתעניינים לגבי תביעת כתובה? אתם רק צריכים לפנות אל עורך דין שמתמחה בדיני גירושין כדי שיוכל לעזור לכם ולעשות כל מה שצריך על מנת לסייע לכם מבחינה משפטית. זה בוודאי יהיה הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות מבחינתכם, על מנת לקבל את המענה המושלם ולדעת בוודאות שאתם עושים כל מה שצריך על מנת ללכת על בטוח.