נתקעתם עם המצבר בשבת? מה עושים.

מה הוא מצבר?

מצבר לרכב הוא מכשיר שלרוב ימצא ברכב המצבר כשמו כן הוא ותפקידו הוא למעשה ליצבור התוכו אנרגיה כלשהי לרטב מטען חשמלי וזאת לטובת שימוש כמקור חשמל בעת הצורך לפעולות שונות. למשל במצסר אשר נמצא בתוך הרכב שלנו צובר בתוכו את האנרגיה החשמלית לטובת הנעת הרכב והפעלם תאורת הרכב גם כן.

איך מצבר יכול להפסיק לפעול?

כאשר המצבר מתרוקן ואין בו דיי אנרגיה הוא עלול להפסיק לעבוד לספק את האנרגיה הדרושה להנעת הרכב. התופעה נפוצה בעיסקר במקרים אשר בהם שוכחים את אורות הרכב דולקים במשך כמה שעות רצוף עלול המצבר להתרוקן לגמרי ולהוביל לכך שהרכב לא מתניע.

מה יש לעשות?

בכל יום חול יהיה ניתן להניע באמצעות כבלים בעזרתו של רכב אחר שמוליך חשמל מהמצבר שלו אל המצבר החלש האנרגיה החשמלית נעה בתוך הכבלים ובכך פותרת לנו את הבעיה בין רגע. במידה והמצבר חדל לעבוד וגם הכבלים אינם עוזרים יכול להיות שצריך להחליף את המצבר ויש לגשת לאחד ממוסכי הרכב הסמוכים לביתכם כיוון שזהו אירוע חריג אשר דורש טיפול מיידי במצב.

במצב של חוסר אונים.

כאשר אנו באיזור מבודד ללא כל רכב עובר ואין מי שיעזור לנו בכבלים ואנו חשים מצב של חוסר אונים מוחלט ישנם חברות אשר יכולות לסייע לנו רבות במצב קיצון שכזה חלקן אומנם גובים תשלום עבור השירות והסיוע SOS המיידי אך יש לציין כי קיימות גם עמותות  אשר מעניקות סיוע זהה למדי לאנשים חסרי אונים שזקוקים לעזרה בדרכים אבל סביר להניח שיקח להן יותר זמן, בכל זאת בהתנדבות.

מה עם שבת?

אותן החברות והעמותות אשר הזכרנו במאמר פועלות ועוזרות גם בשבת. להזמנת מצבר עד הבית