איך מוצאים כלבים לייבוא מחו"ל

אנשים רבים רוצים לאמץ כלב גזעי ועושים זאת מסיבות שונות. בעלי משפחות מעוניינים בכלב שיגדל בתוך המשפחה ועם הילדים, יש מבוגרים ואנשים בודדים אשר מעוניינים בחברה, יש הרוצים חיה נוחה שניתן לטייל עימה ולטפל בה ועוד. אלו אשר רוצים כלבים גזעיים עם תעודות יוחסין לא תמיד מצליחים להשיג אותם בישראל. תמיד קיימת להם האפשרות של יבוא כלבים מחו"ל. נשאלת השאלה איך עושים זאת? השיטה הנוחה ביותר היא בעזרת מומחים לנושא אשר מכירים את התחום לעומק.

פרוצדורה מורכבת

הפרוצדורה בהבאת כלב גזעי לישראל הינה מורכבת. ראשית, יש למצוא את הכלב המועדף ולוודא שהוא, אכן גזעי. יש לבדוק רישומים לגביו ולקבל תעודות מתאימות.  הנושא הנוסף הוא בדיקות רפואיות שאמורות להיעשות לו, וכן חיסונים הכרחיים. כך נגד כלבת, משושה, תילוע ועוד. כן, יש להצמיד לו שבב אלקטרוני, לבצע בדיקות מעבדה, לקבל אישורים מווטרינר בארץ המוצא שכל הפרוצדורה הרפואית הזאת אכן נעשתה ותעודות חיסון וכדומה. צריך לציין עוד כי רוב הכלבים המוטסים לישראל נמצאים תחת בקרה של ההתאחדות העולמית לכלבנות. במיוחד בנושא מגילת היוחסין.

קבלת אישורים בישראל

כל תהליך הבאת הכלב לישראל נעשה תחת פיקוח של משרד החקלאות הישראלי. ניתן לייבא רק גורים מגיל ארבעה חודשים. את המסמכים הרלוונטיים לגבי הגורים יש לתרגם משפת האם לעברית ולהציג אצל המחלקה הווטרינארית. לאחר קבלת האישור מתחיל תהליך הטסתם שנעשה תחת השגחה מקסימלית לטובת הגור, רווחתו ובריאותו. ניתן להזמין סוגי כלבים בהתאם להיצע הקיים. מומלץ לקבל שירות מגורם מקצועי שהינו בעל ידע רב וניסיון עשיר המגיעים, בין היתר, ממתן שירות מקיף הכולל ייעוץ, טיפול וליווי ככל הנדרש. הוא ישמח לתת שירות ממקצועי לכל לקוח.

קראו עוד באתר: https://revivolution.co.il/