בדיקת מצבר – בדיקות תקינות מצבר שאתם חיביים להכיר

לרכב פרטי יש תפקיד חשוב בחיי היומיום של רבים. חלק מנצלים אותו לנסיעה לעבודה ואחרים לצרכי פנאי במהלך שבוע או בסופו. המצבר הוא מרכיב קריטי בכל רכב, פרטי או מסחרי, ובעיה שלו גורמת להשבתת הרכב ולנזק לבעלים ו/או לחברות מסחריות. לכן בדיקת תקינות מצבר תקופתית היא הכרחית לשם צמצום הסיכויים לתקלה שתגרום להשבתה ולצורך מיידי בהחלפת מצבר. ללא בדיקה אתם עלולים למצוא יום אחד את הרכב תקוע בחנייה ואז תצטרכו להביא אותו למוסך או להזמין שליח עם מצבר, וסדר היום שלכם ישתבש. לכן לא כדאי לזלזל בבדיקת תקינות מצבר.

איך מבצעים את הבדיקה

מצבו של המצבר מושפע מאוד ממזג האוויר. כאשר חם מאוד בקיץ בישראל, גם המנוע סופג חום ואז המצבר מתחמם וחייו מתקצרים. בחורף, לעומת זאת, עלולה טמפרטורה נמוכה מדי לפגוע במצבר והרכב עלול לא להניע כשתחזרו אליו לאחר השבתה של יום או יותר. לכם חשוב לרכוש מצבר המותאם למזג האוויר הישראלי החם, ולקראת הקיץ לבצע בדיקות תקינות שונות עם כלים כמו מד מתח. כמו כן, כל אחד יכול להביט לכיוון המצבר ולבדוק האם יש חשש לסימנים של קורוזיה. בדיקות נוספות קשורות למפלס פני הנוזל והן מיועדות לאנשי מקצוע, שיוכלו לפתור באופן מיידי בעיות אפשריות ומלא את הנוזלים הנדרשים. 

פנייה לחברה אמינה

המצבר הוא מרכיב מרכזי בכל רכב, וכל תקלה בו עלולה לגרום להשבתת הרכב ולנזק כספי והפרעה לחיי היומיום שלכם. לכן מומלץ לפנות אך ורק לחברה אמינה בתחום ולקבל המלצות מחברים ומכרים. כדאי לכם גם לרכוש ידע בסיסי בתחום והכיר את הנושא וכך להבין מהם התיקונים הנדרשים וכיצד המצבר פועל.  

אולי יעניין אותך גם החלפת מצברים ברמלה