פתיחת סתימות בירושלים – המדריך המלא

המאמר באדיבות אינסטלטור בירושלים JPLUMB

סתימות בקווי הצנרת הן של המים והן של הביוב הן מצבים בעייתיים בירושלים ולכן נדרשת עבודה דחופה כדי לתקן את התקלות.

הסיבות להיווצרות סתימות בקווי המים והביוב 

יש כמה סיבות לתקלות הללו כמו לדוגמה:

  • מגבונים שמושלכים לקווי הביוב. המגבונים אינם נספגים ולכן הם נערמים לערמה, נתקעים באחד המקומות לאורכו של הצינור ואינם זזים לכיוון היציאה מהצינור. אנשי השירות המקצועיים דוחפים באמצעות מקל מיוחד שיש בסופו תפס את המגבונים, או לחלופין הם תופסים את הערמה ומוציאים אותה החוצה.
  • לעיתים מדובר בחפץ גדול שנפל בשירותים אך עקב גודלו הוא חסם את כל הקוטר של הצינור ואינו מאפשר למים לזרום באופן חופשי. גם במקרה הזה אנו מאתרים את החסימה ועושים כל שניתן כדי להוציא אותה.
  • יש גם סתימות שנובעות מצמיחה של שורשים בתוך הצנרת. זה קורה כאשר לשורשי העץ אין מספיק מקום להתרחב ולכן הם חודרים פנימה לצנרת ועם הזמן השורשים מתארכים ומתעבים וחוסמים את מעבר המים. במקרה זה הצוותים חותכים את הצינור או לחלופין באמצעות רובוט ייעודי כותשים את כל השורשים וכך המים יכולים לזרום באופן קולח כמו בעבר. 

פתיחת קווי ביוב בירושלים 

סתימה בביוב היא מצב בעייתי לכל השכנים, לכן במקרים הללו אחת הפעולות המיידיות היא פתיחת סתימות, שאיבת כל הפסולת והמים באמצעות משאית ביובית. כך שולפים את כל התכולה, מנקים גם את הדפנות ואפשר לחזור לחיים נורמטיביים של כל המשפחות במבנה. 

לא אחת מדובר גם בעכברים או חולדות שהתמקמו בתוך קווי הביוב או שהם מתו לאחר ביצוע הדברה נקודתית בקווי הביוב. לכן המגמה היא לבצע את שאיבת הביוב בהקדם וזאת כדי למנוע ריחות נוראיים של הפגרים.