גיטרה אקוסטית- מה הקסם שלה?

לא מעט אנשים מתחברים אל צלילי הגיטרה. בעוד שישנם אנשים אשר מסתפקים בלהקשיב לצלילים הללו, ישנם אנשים אשר מעוניינים להגשים חלום ולנגן על גיטרה קלאסית, אקוסטית או אפילו חשמלית. כל אדם שחולם לנגן על גיטרות אקוסטיות, יכול פשוט לחפש כיום מורה ללימודי גיטרה אקוסטית, אשר ילמד אותו בצורה הטובה ביותר לנגן על גיטרה מעין זו.

מבנה הגיטרה האקוסטית

כיום ניתן למצוא שלושה סוגים עיקריים של גיטרות: קלאסית, אקוסטית וחשמלית. כל סוג של גיטרה מתאים לסגנון מוזיקה אחר. הגיטרה הקלאסית  והגיטרה האקוסטית דומות מאוד זו לזו מבחינת המראה הכללי ולא פעם קשה להבדיל ביניהן במבט הראשון. אולם, מלבד המראה שלהן, יש בהן שוני מבחינת הרכיבים השונים שבהן ומבחינת סוג הצליל אשר כל אחת מהן מפיקה. מיתרי הגיטרה האקוסטית עשויים ממתכת ואילו מיתרי הגיטרה הקלאסית עשויים מניילון. הגיטרה האקוסטית מפיקה צליל חזק יותר ואילו הגיטרה הקלאסית מפיקה צליל רך וערב יותר לאוזן. גם תיבת התהודה של הגיטרה הקלאסית גדולה יותר מתיבת התהודה של הגיטרה הקלאסית. אנשים אשר חובבים מוזיקת רוק, ייהנו ללא ספק מנגינה על הגיטרה האקוסטית בשל העובדה שהיא מפיקה צלילים חדים ומתכתיים. הגיטרה האקוסטית היא גיטרה אשר פותחה בשנות המאה ה20 באמריקה. בין החברות הראשונות שהציעו למכירה את הגיטרות הללו הייתה חברת מרטין. כיום, מדובר בגיטרה פופולארית מאוד אשר לא מעט אנשים בוחרים ללמוד לנגן דווקא בה, על פני סוגי הגיטרות האחרים הקיימים כיום.

ללמוד לנגן על גיטרה אקוסטית

מכיוון שלגיטרה האקוסטית יש קסם רב הן מבחינת הצלילים שהיא מפיקה והן מבחינת תהליך הנגינה בה, הרי שלא מעט אנשים מעוניינים ללמוד לנגן עליה. אולם, חשוב מאוד לדעת שאם אתה מתחיל בתחום לימודי נגינה בגיטרה, הרי שעל מנת להקל את תהליך הלמידה, כדאי מאוד להתחיל את תהליך הלמידה דווקא על גיטרה קלאסית, שכן המיתרים שלה נוחים יותר לנגינה. לאחר שלומדים לנגן על גיטרות זו ולאח שעור האצבעות הופך לקשה יותר, ניתן לגשת למלאכת למידת הנגינה על הגיטרה האקוסטית שכן, אז הוא יהיה קל ונוח יותר ללומד.