ריסוס נגד נמלים – המדריך המלא

נמלים בתוך הבית, במשרדים, במסעדות ובכל מבנה אחר בו מתגוררים, שוהים ומבלים אנשים מהוות מטרד קשה. הבעיה עם נמלים היא שהן מצליחות להגיע לכל מקום. כך, למטבח כולל בארונות, למזווה, לחדרי ילדים ושינה ועוד. לנמלים אין בעיה גם לטפס לדירות בקומות עליונות. הן מגיעות לצורך השגת מזון ו/או פירורים אותן הן לוקחות אל הקן. כך, שסילוקן מהמרחב של הבתים והמבנים נדרש ואף חיוני. ניתן למצוא סוגי  נמלים כולל נמלת האש שאף עוקצת ומכאיבה. נשאלת השאלה איך לסלק את המטרד הנ"ל? התשובה היא על ידי מספר שיטות ומומלץ גם להזמין חברה מקצועית בנושא. 

שיטות להדברת נמלים

  1. ריסוס נגד נמלים באמצעות חברה – נדרש כאשר כמות הנמלים ופיזורם הוא רב. אין דרך יעילה אחרת מאשר ריסוס מקיף הנעשה בו זמנית לבית, ולעיתים, גם סביבו ולקירותיו החיצוניים. לפני הריסוס יש להכין את המקום על ידי ניקוי הארונות במטבח ו/או הריהוט האחר בהם הן נמצאות. הריסוס ייעשה בתוכם, על משטחי אכילה ועבודה במטבח, ובעצם, בכל מקום בו הייתה  עדות להימצאם. התהליך קצר ומסתיים, לרוב, תוך זמן קצר יחסית. 
  2. הדברת נמלים טבעית – פיזור חומרים דוגמת מקלות קינמון, קפה, עלי דפנה, פלפל שחור וחומרים אחרים המרחיקים את הנמלים. יש לסייג ולומר ,כי השיטה אינה יעילה כאשר יש ריכוז רב של נמלים.
  3. הדברת נמלים ירוקה – כאן משתמשים בג'יל מיוחד אשר אותו גוררות הנמלים. למעשה, מדובר בפיתיון רעיל לנמלים. כאשר הן מביאות אותו לקן אזי המלכה והנמלים האחרות ניזונות ממנו ומתות,  וכך הקן מושמד.

תחזוקה מונעת וניקיון

יש לתחזק היטב את הניקיון במטבח ובכל מקום בו אוכלים. ניקוי יעיל וסילוק פירורים ימנע הגעתן והתרבותן, ולכן, יעילותו הרבה.