בניית חנות וירטואלית

החלטתם להקים אתר אינטרנט בשעה טובה, החלטתם שזה לא מספיק שיש לכם אתר אתם גם רוצים שהוא יכיל חנות וירטואלית בעזרתה תוכלו למכור מוצרים לגולשים שלכם. מה בדיוק נדרש בשביל לבנות חנות וירטואלית, מה בדיוק עליכם לעשות בשביל שבסופו של דבר תוכלו ליהנות מחנות אפקטיבית ויעילה?

צעד אחר צעד: חנות אפקטיבית באינטרנט

ראשית, עליכם למצוא חברה שתוכל לבנות עבורכם חנות כפי שאתם רוצים. אתם צריכים לפנות אל מספר חברות ולראות מה הן מציעות לכם, אתם צריכים לבחון את תיק העבודות שלהן, על מנת שתוכלו לראות מה הן בנו עבור חברות אחרות וכך תוכלו להחליט עם איזו מבין החברות תרצו לעבוד. 

אחת החברות הפופולאריות והאיכותיות ביותר בתחום אשר פועלות בישראל, היא חברת אגאי. החברה מציעה שירות של בניית חנות וירטואלית עבור עסקים בסדרי גודל שונים, על פי הצרכים שלהם והתנאים שעומדים לרשותם. 

שנית, אתם צריכים להחליט איזו סוג של חנות אתם רוצים להקים. האם מדובר בחנות שעומדת בפני עצמה, חנות שפועלת בתוך אתר אינטרנט קיים, האם זו חנות שמציעה את כל המוצרים או רק חלק מהמוצרים. כל דבר קטן יכול כמובן להשפיע. 

שלישית, אתם צריכים להחליט מה בדיוק אתם מציעים לגולשים שלכם מבחינת המידע. האם אתם מספקים להם מידע מלא, שלם או חלקי, האם אתם מעוניינים להציע לגולשים אפשרות לבחון מוצרים שונים ולהשוות ביניהם ועוד. 

ארבע, איזו מערכת חיפוש החנות תספק לגולשים, על פי אילו פרמטרים היא תתבסס, עד לאיזו רזולוציה אפשר לרדת בחיפוש. למשל, אתם יכולים להציע חיפוש על פי מחירים, חיפוש על פי דגמים, או כל פרט אחר. כמובן שזה תלוי בסוג המוצרים שאנחנו מציעים להם. יש הבדל בין אתר שמציע בגדים לבין אתר שמציע מוצרי חשמל או מוצרי אלקטרוניקה. 

חמש, אתם צריכים להחליט כיצד הלקוח יקבל את המוצר שהוא רוכש מאיתנו, האם דרך חברת משלוחים, האם אנחנו נספק לו בעזרת משלוח פנימי, האם הוא יישלח אליו בדואר או שהוא יצטרך להגיע אלינו בשביל לקבל את המוצר. 

כל אחד מהפרטים הנ"ל, ישפיע כמובן על דרך העבודה שלנו, של האתר וכן על חווית הגלישה של הגולש.