רכישת דירה חדשה מקבלן – איפה אתם עשויים ליפול?

קניית נכס חייבת להתבצע במלוא האחריות ובהתאם לכללי הזהירות. הסיבה ברורה – רכישת נכס הינה אחת הפעולות המשמעותיות ביותר שאזרח ממוצע מבצע, הוא מניח כאן סכומי בלתי מבוטלים ולכן עלול לאבד ממון רב במקרה והעסקה לא מתנהלת כראוי. מסיבה זו חשוב לזכור שכאשר עומדים לבצע רכישת דירה חדשה מקבלן צריך להיות מלווים באיש מקצוע מענף עריכת הדין. הוא מלווה את התהליך ויודע לזהות נקודות שונות אשר מחייבות זהירות. כל אלו נועדו למנוע נפילות ולספק הגנה מינימלית להון העצמי שלכם.

צרו קשר עם עורך דין קניית דירה מקבלן

ברכישת דירה מקבלן עשויים ליפול…

זה לא נעים, אבל המציאות היא כזו. כולנו מקווים שעסקאות שאנחנו בוחרים לבצע עתידות להצליח ולהוביל אותנו לנכס משלנו. אך בפועל יש לא מעט מקרים של נפילות.

  • שמענו על מקרים בהם קבלנים פשטו את הרגל במהלך פרויקטים של בנייה. כלומר, הם התחילו פרויקט והשקיעו הון רב, אך בשלב כלשהו הם לא הצליחו עוד לנהל את התהליך ומחמת בעיה כספית לא מסוגלים לסיים את הבנייה. דבר שתוקע את הפרויקט ומעמיד בסימן שאלה את האפשרות לסיים אותו בהצלחה.
  • רכישת דירה חדשה מקבלן עלולה להיות גם לא הוגנת. במקרים מסוימים שמענו על מצב בו קבלן מכר נכסים שהוא בנה באופן בלתי חוקי, מה שלא העביר בצורה מוסדרת את הזכויות בנכס לידי הרוכש. כך שהוא שילם ונתן את מיטב כספו עבור הדירה, אבל בפועל הרכישה לא התרחשה כראוי.
  • נוכלים יש למרבה הצער בתחומים רבים, גם בתחום הנדל"ן. המשמעות היא שהיו מקרים בהם קבלן מכר נכס אחד ליותר מקונה אחד, או מכר נכס שאינו רשום על שמו. מצבים כאלו מובילים את הקונה למצב בו הוא לא מקבל זכויות בנכס שהוא משלם עליו.