פינות אוכל

צמד המילים "פינת אוכל" מתארת את החלל בבית המיועד לארוחות מיוחדות יחד עם כל המשפחה. לכל חלל בבית יש תפקיד מוגדר כמו לדוגמה הסלון שהוא המקום בו מארחים חברים ובני משפחה, המטבח בו מבשלים מאכלים ומנות שוות לכל המשפחה, חדרי השינה בהם בני הבית ישנים או מעבירים את זמנם הפנוי וכמובן פינת האוכל המוקדשת לזמן המשפחתי של כולם יחד מסביב לשולחן, בליווי של האוכל הטעים שבושל שעות לפני כן במטבח הביתי.

עיצוב החללים בבית נעשים מתוך בחירה וחשיבה אישית של כל אחד בביתו, כך שהתוצאה הסופית תתאים לאופי של המשפחה והבית. גם כאשר מעצבים את פינת האוכל, חשוב להקפיד על עיצוב מיוחד והרמוני שמתאים לכל בני המשפחה עם ריהוט תואם ונוח לכולם.

סוגים של פינות אוכל

הריהוט המרכזי של פינת האוכל מתמקד בשני אלמנטים חשובים – השולחן והכיסאות. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של פינות אוכל שאלו הם הבולטים בהם:

  • פינת אוכל מרובעת – זוהי פינת אוכל שהשולחן בה הוא מרובע, ולכן מתאים לבתים וחללים קטנים שאינם בעלי שטח פנים גדול במיוחד. פינת אוכל כזו מתאימה למשפחות עם עד ארבעה נפשות, אך כאשר מגיעים אורחים נוספים לארוחה ניתן יהיה להגדיל את השולחן המרובע בעזרת פתיחה והרחבה ייעודית של פלטות השולחן.
  • פינת אוכל מלבנית – פינת אוכל עם שולחן מלבני מיועדת לרוב בבתים עם מעל חמישה בני משפחה, או משפחות קטנות שנוהגות לארח באופן קבוע חברים ובני משפחה נוספים לארוחות. השולחן המלבני גדול ומרווח יותר, ולכן מאפשר ישיבה נוחה יותר לכל האורחים.
  • פינת אוכל עגולה – פינת אוכל עם שולחן עגול מצוינת עבור בתים בהם פינת האוכל איננה פינתית, אלא ממוקמת במרכז החלל או בסמוך לחללים אחרים כמו הסלון או המטבח. מכיוון שהעיצוב של פינת האוכל הוא עגול, כל היושבים סביבו יכולים להביט אחד בשני בזמן הארוחה כך שהחוויה היא הרבה יותר אינטימית ונעימה.

הטרנדים החמים של פינות האוכל

בשנים האחרונות הטרנדים הבולטים של פינות האוכל הינם שילוב של עץ או מתכת יחד עם עיצובים כפריים למראה ביתי וחמים יותר. מוזמנים לבחור את פינת האוכל המעוצבת שלכם אצל כסאות בעיקר, החברה המובילה לייבוא ושיווק של פינות אוכל בהתאמה אישית ובאיכות ללא תחרות.